Milionowa inwestycja lekiem na korki?

Prace drogowe polegające na budowie prawoskrętu z ul. Kwiatkowskiego w al. Powstańców Warszawy właśnie się rozpoczęły. Zakończenie zaplanowano na listopad br. Do tego czasu kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu drogowym. Fot. Wit Hadło
Prace drogowe polegające na budowie prawoskrętu z ul. Kwiatkowskiego w al. Powstańców Warszawy właśnie się rozpoczęły. Zakończenie zaplanowano na listopad br. Do tego czasu kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu drogowym. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Drogowcy rozpoczęli prace polegające na budowie prawoskrętu z ul. Kwiatkowskiego w al. Powstańców Warszawy.

Mieszkańcy Rzeszowa od dłuższego czasu skarżyli się na wiecznie zakorkowaną ul. Kwiatkowskiego. Trudno się temu dziwić, skoro ul. Grabskiego i ul. Strażacką upodobali sobie deweloperzy. Miejscy urzędnicy znaleźli rozwiązanie tego problemu i postanowili przebudować jezdnię.

W godzinach porannych, kiedy większość mieszkańców zmierza do centrum miasta, w rejonie ul. Kwiatkowskiego tworzą się gigantyczne korki. Jednym z pomysłów na ich rozładowanie miała być budowa mostu łączącego ul. Żeglarską z ul. Grabskiego. Pomysł ten nie zyskał sympatii ani mieszkańców, ani też większości radnych, którzy murem stoją za obroną terenów zielonych nad Wisłokiem. Obecnie opracowywana jest koncepcja jego budowy. Nie przesądza ona jednak, że planowana budowa mostu zostanie zrealizowana.

Dlatego też skupiono się na innym, bardziej realnym projekcie. Mowa tutaj o budowie dodatkowego pasa ruchu do skrętu w prawo z ul. Kwiatkowskiego w al. Powstańców. Ma on powstać na wysokości skrzyżowania z ul. Cichą.

Realizacją tego zadania zajmuje się firma Strabag. Pierwsze prace już ruszyły i potrwają do końca listopada br. Zakres robót obejmie budowę dodatkowego pasa ruchu do skrętu w prawo z ul. Kwiatkowskiego w al. Powstańców, budowę 18 miejsc parkingowych oraz chodnika i przebudowę zjazdów po lewej stronie drogi. Przebudowie ulegnie również oświetlenie uliczne, sieci energetyczne i teletechniczne.

W tegorocznym budżecie na ten cel zarezerwowano 1,5 mln zł.

af

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
as1
as1
5 lat temu

Ferenc, dobrze że to już twoja ostatnia kadencja, mam nadzieję, że następnym razie zbudujesz 4- pasmówkę u siebie na Strażackiej – wywłaszczysz tamtejszy teren na mocy specustawy tak jak to zrobiłeś dla tej inwestycji i ludziom zrobiłeś korki pod oknami. Zamiast poszerzać sobie drogę do pracy to weź się człowieku ogarnij się i stwórz ludziom młodym miejsca pracy, bo razie na strefę dworzysko przenoszą się firmy z Rzeszowa i okolic, zamiast dużych firmy z zagranicy (teraz miałbyś ludność rzeszowa > 200 tys. gdybyś uczynił to odkąd rządzisz!!!)

rzeszow miasto imitacji
rzeszow miasto imitacji
5 lat temu

…”robota trza robić”… jak mawia ulubieniec wszystkich rzeszowian pan burmistrz.Tu prawoskreęt się wybuduje ,gdzie indziej zlikwiduje.Tak zrobino przebudowując skrzyzowanie Okulickiego i Broniewskiego.Nowe skrzyzowanie sterowane światlami i inteligentnym z nazwy systemem tworzy niepotrzebne korki,spowalnia pprzejazd tą ulicą ,powodując dodatkowe zadymienie okoliczmego osiedla

Codzuennie stoje tam w korku
Codzuennie stoje tam w korku
5 lat temu

Bardzo dobrze że ktoś dba i się stara. Ale prawda taka że żeby całkowicie udrożnić ul. Kwiatkowskiego 4-5 przystanków mpk powinny mieć zatoczki na autobusy które blokują płynność i konieczny jest kolejny most z ul. Grabskiego przez wisłok do ul. Żeglarskiej obok parkingów WSK. Ten prawoskręt jest na plus ale problemów korków nie rozwiąże.

Jan
Jan
5 lat temu

Dopóki radni oraz projektanci skrzyżowań w Rzeszowie nie zrozumieją że jedynym skutecznym sposobem na rozładowanie korków jest budowa skrzyżowań 2poziomowych dopóty korki będą zawsze.
Tylko skrzyżowania 2 poziomowe, reszta rozwiązań są mało skuteczne.

Kamil
Kamil
5 lat temu

Koszula bliska ciału,tak wygląda sprawa pozwoleń jakie miasto wydaje na budowę budynków wielorodzinnych na terenach zalewowych.Czyżby innych terenów w mieście już nie było a co z terenami przyłączonych do miasta, co tam się dzieje,nic.Polityka urbanizacyjna miasta Rzeszów może przypominać film,,Poszukiwany,poszukiwana,, gdzie ,,dyrektor,, za postawieni budynku w środku jeziora,, dostać premie za wniosek racjonalizatorski.Dlaczego od lat nie ma kompleksowych planów zagospodarowania przestrzennego terenów już od lat będącyh w mieście ale cząstkowe plany dostają znajomi deweloperzy chyba za jakieś profity.Ale tym to powinna zając się społeczna komisja prokuratura,CBA I ABW z tym że może prokuratura powinna być z innego województwa.

Oromi
Oromi
5 lat temu
Reply to  Kamil

Co z tego że są tereny zalewowe ,przy obecnej technice z terenów zalewowych dzięki wybudowaniu bloków powstanie teren utwardzony.

kunegunda
kunegunda
5 lat temu

z Kwiatkowskiego głownie jada samochody w lewo i na wprost a nie w prawo, naprawdę wystarczy podejść i policzyć ile z nich skręca w prawo. czyżby kolejne pieniądze wyrzucone w błoto?

zasa
zasa
5 lat temu
Reply to  kunegunda

Widać Prezydent skręca w prawo :)