Miłość jak… kariera zawodową

Fot. Archiwum

Kończą się czasy romantycznej miłości od pierwszego wejrzenia. Wg sondażu przeprowadzonego w czerwcu we Francji, coraz więcej młodych w sprawach sercowych zachowuje się równie racjonalnie, jak… w karierze zawodowej.

Skrajnie racjonalne podejście w poszukiwaniach drugiej połowy okazuje się najnowszą tendencją wśród młodych Francuzów, którzy wzięli udział w sondażu. Na pytanie „Czy powiedzielibyście, że sprawami sercowymi zarządzamy coraz częściej jak karierą?”, 58 proc. ankietowanych od 18 do 24 roku życia odpowiedziało „tak”. Kolejny przedział wiekowy, 25-34 lata, z tą opinią zgodził się w 50 proc., podczas gdy starsi ankietowani – od 35 do ponad 60 lat – już tylko w 44 proc.

Wg socjologa Jean-Claude’a Kaufmanna, pokolenie z przedziału wiekowego 18-34, a szczególnie 18-24, jest przekonane, że „w życiu wszystko powinno być pod kontrolą – tak praca, jak i sposób odżywiania, krąg internetowych znajomości, a wreszcie – miłość”.
– Internet otwiera nieograniczone zasoby kontaktów, a jednocześnie jest narzędziem niepewnym, ulotnym, potencjalnie prowadzącym do rozczarowań. Młodzi nie chcą cierpieć, dlatego organizują sobie życie w taki sposób, aby znaleźć dla siebie to, co najlepsze, często przesadzając z wymaganiami co do wymarzonego ideału – uważa Kaufmann.

Ostatnio, aby wspomóc zapracowanych 30-latków w poszukiwaniach „rzadkiej perły”, pojawił się nawet nowy zawód – osobisty asystent ds. matrymonialnych, który w internecie uwodzi za swego klienta i jest rozliczany na podstawie wyników…

PAP Life, anja

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments