Mistrz Polski jeszcze mocniejszy

Fot. Wit Hadło

HOKEJ. PLH. Już dziś sanoczanie rozpoczynają już treningi na lodzie.

Hokeiści Ciarko PBS Bank Sanok  powrócili do treningów po trzytygodniowej przerwie. W poniedziałek wyjadą po raz pierwszy na lód, a 7 sierpnia zagrają pierwszy sparing z zespołem z Bardejova. Zespół mistrzów Polski w ostatnich dniach wzmocnił Słowak, Peter Bartoš (podpisał roczny kontrakt), mający za sobą grę w NHL. Transfer ten jest prawdziwym hitem w Polskiej Lidze Hokejowej.

38-letni Słowak był zawodnikiem Minnesota Wild, wystąpił w 13 meczach tej drużyny w sezonie 2000/2001 notując 4 gole i 2 asysty. Jest również reprezentantem Słowacji. Jako napastnik wystąpił w 92 meczach kadry zdobywając 23 gole. Ostatnio grał w zespole z Koszyc uzyskując trzykrotnie tytuł mistrza Słowacji. Jest wychowankiem klubu MHC Martin. Występował też cztery lata w czeskiej ekstralidze w Czeskich Budejowicach. W reprezentacji Słowacji rozegrał 92 spotkania i zdobył 23 gole. Czterokrotnie występował na Mistrzostwach Świata Elity, a w 2000 roku z narodowym zespołem zdobył srebrny medal w Petersburgu.

Dziś sanocki zespół wznowi treningi na lodzie, a pierwszy sparing rozegra 7 sierpnia z słowackim Bardejovem. Znane są już ceny biletów na mecze jakie będą rozgrywane w Arenie Sanok w rozgrywkach Polskiej Ligi Hokejowej. Normalny bilet będzie kosztował 15 złotych, zaś ulgowy 10. Ceny karnetów zostaną ogłoszone wkrótce. Jak informuje portal hokej.net mistrz Polski Ciarko PBS Bank KH Sanok otrzymał propozycje gry w nowo powstałej lidze, która skupiałaby kilkanaście zespołów (z Białorusi, Słowacji, Czech, Słowenii, Ukrainy czy Niemiec) i nie wykluczone, że wezmą w niej udział. – To bardzo fajna inicjatywa. Jeśli odbywać się to będzie na takich zasadach, jak jest obecnie zakładane, to my zgłaszamy akces uczestnictwa w tej lidze. Myślę, że inne drużyny też będą zainteresowane, bo oprócz ligi trzeba zagrać jeszcze gdzie indziej – mówi na portalu hokej.net, prezes sanockiego klubu, Piotr Krysiak i dodaje. – Wiem, że były już rozmowy w PZHL-u by terminy nie kolidowały z terminarzem rozgrywek PLH. Ma być to system pucharowy, czyli mecz i rewanż, zwycięzca przechodzi dalej. Wszystkie koszty pokrywa organizator ligi, a co najciekawsze – organizator przewiduje nagrody dla półfinalistów i finalistów – opisuje prezes mistrzów Polski.

rm

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments