Mistrzowie na urlopach

Mistrzowie Polski z Sanoka na inaugurację sezonu 2012/2013 zmierzą się 7 września z beniaminkiem z HC GKS Katowice. Fot. Archiwum

HOKEJ PLH Za dwa tygodnie sanocki zespół rozpocznie gry kontrolne przed nowym sezonem.

Hokeiści mistrza Polski – Ciarko PBS-u Bank Sanok w ubiegłym tygodniu zakończyli pierwszy etap przygotowań do sezonu 2012/2013 i udali się na 2,5 tygodniowe urlopy. Sanoczanie, których kadra liczy 25 zawodników, na lód planowo wyjechać mają 30 lipca.

Podczas drugiego etapu przygotowań podopieczni trenera Milana Stasa zagrają około 10 meczów kontrolnych, w tym wezmą udział w mocno obsadzonym Memoriale Pavla Zabojnika w słowackim Zvoleniu. Sanoczanie sparingi rozpoczną początkiem sierpnia. Na początek dwukrotnie zmierzą się z zespołem HC 46 Bardejov. Później nastąpi wspomniany turniej w Zvoleniu, gdzie rozegrają trzy spotkania. Rywalami będą ukraiński HK Donobass Donieck oraz słowackie drużyny: HC 05 Banská Bystrica i SK Kadan. Pod koniec sierpnia natomiast mistrzowie Polski zagrają z HKm Zvolen i dwukrotnie z Duklą Michalovce.

Inauguracja PLH 7 września
Sezon 2012/13 w Polskiej Lidze Hokejowej rozpocznie się 7 września br. Oficjalną inauguracją będzie spotkanie w Katowicach, gdzie beniaminek HC GKS zmierzy się z mistrzem Polski z Sanoka. W drugiej kolejce do Areny Sanok przyjedzie Cracovia. W trzeciej (14.09.) sanoczanie zagrają w Oświęcimiu, w czwartej (16.09.) u siebie z JKH GKS Jastrzębie, a 19.09 w ramach V kolejki zmierzą się w Tychach z GKS-em. W pierwszych dwóch miesiącach ligi sanoczanie zagrają trzy mecze więcej od rywali. To skutek gry w Pucharze Kontynentalnym. Spotkania z Zagłębiem Sosnowiec (pierwotnie 20.11), Nestą Toruń (23.11) i HC GKS Katowice (25.11) zaplanowano kolejno na 11-ego września, 25-ego września i 9-ego października. Faza play-off rozpocznie się 2-ego marca. Zakończenie sezonu przewidziano natomiast na 29 marca 2013 roku. Zgodnie z nowymi wytycznymi zarządu PZHL w najbliższych rozgrywkach nie będzie spotkań o 5. miejsce, tylko mecze o medale.

Zmiany w Pucharze Polski
Zmiany będą również w Pucharze Polski. Spotkania ćwierćfinałowe rozegrane zostaną 16 i 18 listopada, a do rozstawionych drużyn: Ciarko PBS-u, Comarch Cracovii, Unii Oświęcim i JKH GKS-u Jastrzębie (zespoły te w ubiegłym sezonie grały w półfinale PP) przydzielone w drodze losowania zostaną pozostałe ekipy z ligi. Finały zaplanowano na 28-29 grudnia.

Debiut w europejskich pucharach
Ekipa z Sanoka pod koniec listopada zadebiutuje w europejskich rozgrywkach Continental Cup. W półfinale podopieczni Milana Stasa w grupie E zmierzą się z norweskim zespołem Stavenger Oiler i białoruskim Metallurgiem Żłobin oraz z wygranym grupy C (fińskim Vassan Sport – Metalurg Liepajas, Miskolc Polar Bears – Beibarys Atyrau z Kazachstanu). Spotkania zaplanowano na 23-25 listopada. Do finału w Doniecku awansują zwycięzcy grup E i D.

Szóstka obcokrajowców
W sezonie 2012/13 w PLH w drużynie może występować sześciu zawodników zagranicznych. W I lidze hokejowej w sezonie 2012/13 może występować trzech obcokrajowców (zgodnie z wcześniejszymi informacjami, jakie PZHL przekazywał do klubów), a w kolejnych sezonach żaden. Bramkarz zagraniczny, zarówno w PLH jak i I lidze, liczony będzie jako jeden zawodnik z pola. Zmiany przynależności klubowej zawodników w sezonie 2012/13 mogą następować do 31 stycznia br. W meczu PLH w jednej drużynie musi występować minimum czterech zawodników młodzieżowych (w I lidze pięciu). W drużynie I ligi może występować maksymalnie pięciu zawodników powyżej 35. roku życia.

Rafał Myśliwiec

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments