Monitoring miejsc parkingowych z kolejnym opóźnieniem

Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Wizyjny monitoring stanu wolnych miejsc parkingowych w strefie płatnego parkowania w Rzeszowie nie powstał w czerwcu, ani nie powstanie także we wrześniu. Infrastruktura nadal nie została przygotowana, o czym właśnie poinformowała nas Miejska Administracja Targowisk i Parkingów. – Z przyczyn niezależnych od zamawiającego wciąż gotowy nie jest wizyjny monitoring. Problem nadal stanowią przyłącza prądu na terenie strefy – informuje Jerzy Tabin, dyrektor MATiP-u w Rzeszowie. Aby funkcjonowały kamery czy czujniki, muszą być one zasilane przez energię elektryczną, do której MATiP nadal nie ma dostępu. Kiedy więc infrastruktura będzie gotowa? – Jeszcze jesienią – tłumaczy Tabin.
Czym w istocie jest wizyjny monitoring miejsc parkingowych? Mówiąc najogólniej, to system, który ma umożliwić kierowcom szybsze odnajdywanie wolnych miejsc parkingowych w strefie parkowania. Dziś osoby poszukujące postoju na tablicach elektronicznych widzą jedynie lakoniczne informacje („Mało”, „Dużo”), które w zasadzie niezbyt pomagają. Niedługo za sprawą kamer, czujników i sieci neuronowych komunikaty będą precyzyjniejsze. System ma całodobowo zbierać i analizować dane o parkujących samochodach. Następnie komunikaty będą ukazywać się na interaktywnych tablicach w SPP i w udostępnionych mieszkańcom aplikacjach. Koszt inwestycji to 15 mln zł. Monitoring obejmie całą strefę z wyłączeniem osiedli: Grota-Roweckiego i 1000-lecia. kl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tak tak
Tak tak
5 dni temu

Niech w końcu rajcy podadzą jakie straty przynoszą strefy płatnego parkowania !

emigrant
emigrant
6 dni temu

Po co jakies kombinacje i niepotrzebne wydawanie pieniedzy na jakies monitorowanie miejsc parkingowych. W miescie gdzie obecnie mieszkam w dawnych latach byly znaki o limicie czasu parkowania i Staranik Miasta obchodzil swoj rejon i znaczyl na oponach zaparkowane pojazdy. Jak mijal taki „okres parkowania ze znaku” sprawdzal opony i gdy znalazl pojazd ze znakami jakie robil na OPONIE to wystawial mandat. Bez zadnych inwestycji miasto mialo dochod i byl porzadek. Obecnie taki Straznik Miejski obchodzi swoj rewir i staje w tym samym miejsci i robi zdiecie. Porownuje (komputerowo) obecne zdiecie ze zdieciem ktore zrobil poprzednio a na jakie zezwalal czas… Czytaj więcej »

hm?
hm?
9 dni temu

Czy dzięki temu systemowi, ch.je parkujący na dwóch miejscach będą płacić podwójną stawkę za postój?

habeins
10 dni temu

Easy way to make money is through Emini S&P Trading Secret and it goes beyond expectation.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
12 dni temu

Po co komu takie ustrojstwo. Za 15 baniek można by niezłą inwestycję strzelić poprawiając bezpieczeństwo mieszkańców np. chodniki, oświetlenie ulic, które go nie mają itp. A ratusz będzie miejsca parkingowe oglądał. Po co jak je Fijołek cały czas likwiduje.

ROMAN
ROMAN
9 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

No za te 15 baniek to by 1 i jeszcze 1/2 takiego mostu zrobił jak na ul. Naruszewicza w układzie 1+1 – przez taką rzeczkę jak Wisłok
A tak pikuś monitoringi będą robić?
a potrzebne no potrzebne komu – ba ktoś się pochwali jakie to cuda wianki w mieście imitacji a mosty ?
a ciul niech stoją w korkach a zapomniałem teraz nowy ten no trynd : piechotka po jezdni a na trotuarach stoliki – łeb puchnie od tych pomysłów ; 0!

Mieszkaniec
Mieszkaniec
9 dni temu
Reply to  ROMAN

Pomysłów to Fijołek jak widać ma pełną głowę, tylko że są to rozwiązania na poziomie przedszkola. To miasto potrzebuje inwestycji, a nie nikomu niepotrzebnych gadżetów.

kolo
kolo
9 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Akurat ta inwestycja została zabudżetowana już dawno :) Kasa już na to poszła i Fijołek ma z niej rezygonować? To nie byle rządowy buc, który lekką ręką potrafi wpier.dolić 1,5 mld zł na inwestycje, tylko po to żeby ją skasować jak wszyscy zainteresowani już napakują kieszenie :)

Mieszkaniec
Mieszkaniec
9 dni temu
Reply to  kolo

Tak czy owak, mój drogi, inwestycja jest do bani, tak samo jak pomysły Fijołka. Deptaki na Jagiellońskiej, przejście dla pieszych przy ratuszu, stojaki rowerowe, likwidacja miejsc parkingowych bez tworzenia alternatywnych itp. itd.

Lenin
Lenin
13 dni temu

15 mln zł za kolejny bezużyteczny gadżet w tej naszej nieszczęśliwej, prowincjonalnej mieścinie z aglomeracyjnymi aspiracjami. Jakoś do tej pory wszyscy radzą sobie bez tego całego śmiesznego monitoringu. No ale przecież najlepsze interesy robi się na styku publicznych pieniędzy i prywatnych interesów…

ROMAN
ROMAN
12 dni temu
Reply to  Lenin

To wszystko pikuś :
Kiedy będzie do wglądu cały kosztorys do analizy tej inwestycji – bo to przecież nasze te 15 milionów ; O! ;

A czy ktoś przeprowadził rozeznanie czy to się gdzieś sprawdziło czy to kolejny wytwór wyobraźni za nasze do realizacji fanaberii wizjonerów.
Ba a koszty jakie będą:
serwisowanie, naprawy, przeglądy itp. znowu nasza kasiorka przepłynie z konta na konto?

Mieszkaniec
Mieszkaniec
12 dni temu
Reply to  ROMAN

Na co komu info o kosztach, jeszcze ktoś wywnioskuje ile w związku z tą niepotrzebną inwestycją powstanie miejsc pracy dla znajomków, bo przecież ktoś musi całym tym bajzlem zarządzać i nadzorować system.

bloger
bloger
12 dni temu
Reply to  Lenin

za 15 melonów w Mielcu mozna kupić wypasiony aeroplan. Gość ma kepełe na karku jak mówili starozakonni ,skrzynia z blachy i prosta elektronika ,to całe cudo techniki.Nie pa jak uklady i układziki.