Morgowa do przebudowy, na Kwiatkowskiego projekt

Projekt przebudowy ul. Kwiatkowskiego pozwoli oszacować zakres modernizacji drogi oraz kosztorys inwestycji. Fot. Wit Hadło

Przebudowa ul. Kwiatkowskiego w Rzeszowie to jeden z priorytetów drogowych miasta. Ratusz dysponuje już koncepcją inwestycji, która zakłada poszerzenie trasy do nawet czterech pasów ruchu na odcinku ponad 3 km długości. Marek Bajdak, pełniący funkcję prezydenta miasta, zapowiedział, że zostaną przekazane środki na zaprojektowanie modernizacji ulicy. Ponadto przebudowana ma zostać także ul. Morgowa.

Marek Bajdak, pełniący funkcję prezydenta miasta, chce rozpocząć przebudowę ul. Morgowej. Inwestycja jest możliwa do realizacji, gdyż miasto otrzymało z Ministerstwa Infrastruktury 1,5 mln zł na inne zadanie drogowe, co sprawiło, że w miejskim budżecie znalazły się dodatkowe pieniądze do zagospodarowania. – Chciałbym, aby te pieniądze zostały szybko i konkretne zagospodarowane na zadanie, które jest oczekiwane przez mieszkańców i takie, które uda się w całości zrealizować, za kwotę, jaką dodatkowo dysponujemy po wsparciu – mówi Bajdak.
Remont ul. Morgowej ma kosztować blisko 1,2 mln zł. Chodzi o przebudowę drogi na odcinku 110 m, od połączenia z ul. Cienistą. Mieszkańcy zgłaszali wielokrotnie, że przejazd tamtędy jest bardzo kłopotliwy, gdyż trasa jest na tym odcinku wąska i trudno się na niej minąć. Po przebudowie droga ma liczyć 6 m szerokości i z obu stron powstaną 2-metrowe chodniki. Na nowym odcinku ma też pojawić się oświetlenie. Ponadto przebudowana zostanie infrastruktura podziemna (m.in.: gaz, prąd, woda). Miejski Zarząd Dróg posiada już projekt na to zadanie. Przetarg ma być ogłoszony jeszcze w tym miesiącu, a roboty rozpoczną się po wakacjach.

Przebudowa ul. Kwiatkowskiego

Modernizacja ul. Morgowej to nie jedyna inwestycja, którą w najbliższym czasie zajmie się miasto. Pozostałą z 1,5 mln zł kwotę prezydent chce przeznaczyć na sporządzenie dokumentacji projektowej na przebudowę ul. Kwiatkowskiego. – Z tego 1,5 mln zł pozostanie nam blisko 400 tys. Dokładając ok. 250 tys. zł, które miasto ma z oszczędności powykonawczych, możemy ogłosić przetarg na dokumentacje projektową na przebudowę ul. Kwiatkowskiego. Ta dokumentacja pokazałaby realne koszty tej inwestycji – przekonuje prezydent Bajdak.
Przypomnijmy; w ocenie mieszkańców południowej części Rzeszowa przebudowa ul. Kwiatkowskiego powinna stanowić priorytet. O realizacji zadania mówi się od blisko 10 lat. Droga jest dziś zbyt wąska, liczy zaledwie dwa pasy ruchu, brakuje przy niej chodników, zatok autobusowych, co w efekcie rodzi korki drogowe. Teraz, gdy budownictwo mieszkaniowego na osiedlu Drabinianka i Budziwój mocno się rozwinęło, problem ten jest jeszcze bardziej widoczny.

Kamil Lech

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ROMAN
ROMAN
1 rok temu

No to co w końcu na tej ul. Morgowej będą modzić bo tekst to jest miszmasz; kawałek 110 metrowy poszerzą bo ktoś się z płotem nie chciał cofnąć przez wiele lat bo to jego.
Chodniki to będą na całej ulicy czy na tym ciuku, a co do wymijania to jaki tam problem znaki stały i stoją jak byk i wszystko wiadomo kto ma pierwszeństwo przejazdu na tym przewężeniu.
Tylko Państwo śmigające tamtędy ma widocznie mało czasu bo dziś tempo jest pieruńskie no to kwik że trzeba stać pod znakiem ; O!

ted
ted
1 rok temu

Na Kwiatkowskiego nie ma miejsca aż pod cztery pasy.

Trzeba by zburzyć na odcinku 3 km rząd domów! Tylko ciołki z pis mogły wpaść na równie kretyński pomysł. Dziś miasta raczej zwężają drogi. Jaki sens budować autostradę A4 przez środek sennego osiedla i terenów zielonych..

ROMAN
ROMAN
1 rok temu
Reply to  ted

No kochany – kretyńskie pomysły to mieli ci wcześniej ci co planowali przyłączanie wiosek do miasta, planowali budowę osiedli a nie uwzględniali spraw komunikacyjnych.
To oni 5o lat temu mieli cienkie mózgi że nie zostawili od razu pasa drogowego pod budowę drugiej drogi równoległej do rejtana .
Budowa na wariackich papierach dziś pokazuje jaki jest burdel z układem drogowym w mieście.
Teraz co dalej?
No to co się robi w cywilizowanych krajach : wyburzenia, z płotami do tyłu i będzie innowacja : 0!

były czytelnik Super Nowości
były czytelnik Super Nowości
1 rok temu

Artykuł z przed 5 dni. Wszyscy zdążyli już to opisać i zapomnieć. Tuba KOD tak się zacięła na pisie że zapomina o sprawach miasta. A dziś o tym pisać to wstyd.