Morsy zmierzą się z Wisłą

Rok temu tarnobrzeskie morsy zmierzyły się z Wisłą na wysokości Sandomierza, teraz zorganizowały zmagania u siebie. Fot. Bogdan Myśliwiec
Rok temu tarnobrzeskie morsy zmierzyły się z Wisłą na wysokości Sandomierza, teraz zorganizowały zmagania u siebie. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Ponad 30 śmiałków w najbliższą sobotę planuje przepłynąć Wisłę z jednego brzegu na drugi na wysokości przeprawy promowej w Tarnobrzegu. Do pokonania mają około 200 metrów rzeki i wartkim nurcie. Będzie to pierwsze takie wydarzenie w historii miasta.

Mrozolubni płynąć będą z asekuracją, w asyście kajakarzy, ratowników pogotowia wodnego, strażaków oraz płetwonurków. Start zaplanowano na 11 marca, w samo południe przy przeprawie promowej i przystani TKKF w Tarnobrzegu. Organizatorzy akcji, stowarzyszenie PiKajRo oraz klub sportowy BodyMors zapraszają do kibicowania odważnym na wały, z których będzie można podziwiać wydarzenie.

Celem akcji jest samo przepłynięcie Wisły przez tych, którzy się na to odważą, ale i promocja zimowych walorów Wisły oraz Tarnobrzega. Imprezie patronuje prezydent miasta.

I Tarnobrzeskie Zmagania z Wisłą odbędą się przy współudziale tarnobrzeskich klubów i stowarzyszeń: FITNESKA, Wodne Pogotowie Ratunkowe, OSP Sobów, TKKF, CKB Tarnobrzeg, OSP Wielowieś, Dive Team LOK Octopus, Free Riders Tarnobrzeg, Zerra Team UKS Siedleszczany – Nordic Walking, Regionalne Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 – Tarnobrzeska Dolina Wisły.

mrok

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments