Na co zwrócić uwagę, wybierając krzesło do biurka dla dziecka?

Zbliżający się początek roku szkolnego to dla rodziców uczniów czas zwiększonych wydatków. Rodzice kupują nie tylko zeszyty i podręczniki, ale także uczniowskie meble. Każde dziecko, które chodzi do szkoły, potrzebuje przestrzeni zarówno do nauki, jak i do zabawy. Najważniejszym meblem w pokoju ucznia jest oczywiście biurko. Niezbędne jest oczywiście również odpowiednie krzesło do biurka dla dziecka. Odpowiednio dobrane krzesło zmniejsza ryzyko wystąpienia wad kręgosłupa. O czym pamiętać, wybierając się po zakup krzesła do biurka dla swojego dziecka?

 

Krzesło do biurka dla dziecka – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Do odrabiania lekcji przy biurku i siedzenia przy nim w odpowiednim fotelu powinny przyzwyczajać się już sześciolatki. Złych nawyków, które zostaną utrwalone, będzie naprawdę bardzo trudno się pozbyć. Krzesło do biurka dla dziecka musi być jednocześnie wygodne i stanowić solidną podporą dla kręgosłupa. Idealne krzesło do biurka dla dziecka, ale także dla nastolatka powinno być wyprofilowane w taki sposób, aby wspierało naturalne wygięcie kręgosłupa. Dla przypomnienia – jest on wygięty w kształcie litery S. Oparcie krzesła powinno podpierać plecy dziecka na całej ich długości.

Jakie są rodzaje krzeseł do biurka dla dziecka?

Dziecięce czy młodzieżowe krzesła do biurka stanowią bardzo istotną część oferty każdego zarówno stacjonarnego, jak i internetowego sklepu meblowego. W sprzedaży dostępnych jest przy tym wiele rodzajów krzeseł. Obrotowe krzesło do biurka dla dziecka należy do tych, które wybierane są naprawdę bardzo często. Mniejszą popularnością cieszą się fotele bez kółek. Ich oferta w sklepach jest więc w sklepach dość ograniczona. Należy podkreślić, że wszystkie krzesła dla dzieci do biurka odznaczają się bardzo atrakcyjnym designem.

Jakie powinno być idealne krzesło do biurka dla dziecka?

Podczas pracy przy biurku dziecko nie może się garbić – musi przyjąć wyprostowaną postawę. Krzesło do biurka dla dziecka nie może być za wysokie w stosunku do biurka. Krzesło nie może być zbyt wysokie ani zbyt niskie. W czasie pracy dziecko powinno mieć nogi oparte o podłogę, a kolana ugięte pod kątem dziewięćdziesięciu stopni. Krzesło do biurka dla dziecka, które można określić jako idealne, posiada:

  • regulację wysokości. Takie krzesło będzie „rosło” razem z dzieckiem i na pewno posłuży przez kilka lat;
  • możliwość regulacji oparcia;
  • regulację siedziska.

Bardzo przydatnym, ale nie niezbędnym elementem krzesła czy biurkowego fotela dla dziecka są podłokietniki.

Konsekwencje długiego siedzenia na niewygodnym krześle czy fotelu zna bardzo wiele osób. Drętwienie rąk i nóg oraz bóle pleców to dolegliwości, które dotykają nie tylko dorosłe osoby, które pracują w niewygodnej pozycji dorosłych, ale także dzieci. W przypadku dzieci te z pozoru niegroźne dolegliwości skutkują wadami postawy, które nie zawsze dają się wyleczyć. Dużych problemów z kręgosłupem w przyszłości można uniknąć, inwestując w odpowiednie krzesło do biurka dla dziecka. Takie krzesło można dziś kupić w atrakcyjnej cenie.