Na głupotę nie ma szczepionki

Była już moda na „ospa-party” czy „odra-party” – przyjęcia, na które rodzice przyprowadzali zdrowe dzieci do chorych kolegów, po to tylko, by zaraziły się chorobą wtedy, kiedy rodzic chce (niestety, niektóre zakończyły się śmiercią dziecka). Teraz, w dobie pandemii koronawirusa, gdy znaczenie zaczyna mieć posiadanie certyfikatu covidowego dającego przepustkę do swobodnego podróżowania czy szerszego uczestniczenia w życiu społeczno-kulturalnym, antyszczepionkowcy specjalnie zarażają się COVID-19, po to tylko, by mieć status ozdrowieńca, i bez konieczności szczepień korzystać z „wolności”. Przerażające? Owszem. Zapominają bowiem, że koronawirus to nie przelewki, a zakażenie dla wielu może się skończyć naprawdę tragicznie, nawet śmiercią uczestnika takowej imprezy (tak jak stało się w przypadku 55-letniego Austraiaka, który na koronaparty przyjechał do Włoch), gdzie ostatnio proceder kwitnie wszystkimi kolorami tęczy. Podobnie jak w Holandii, gdzie policja prowadzi obecnie w tej sprawie dochodzenie (to nielegalny proceder) podpadający pod ustawę o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, czyli świadome narażanie na utratę życia lub zdrowia. Na razie o koronapartach nie słychać w Polsce, ale znając pomysłowość i cechę kombinatorstwa i cwaniactwa w narodzie stanie się tak lada dzień. A antyszczepionkowców wcale nie ubywa. O ich sile i determinacji świadczą wydarzenia z ostatniego weekendu, podczas którego na ulicę kilku europejskich miast wyszło ich kilkadziesiąt tysięcy. Wszyscy w proteście przeciwko restrykcjom, które mają zmusić niechętnych, by zaszczepili się przeciwko chorobie – w Rotterdamie policja strzelała do demonstrantów, w Brukseli palono samochody, a w Wiedniu sobotnie zamieszki przeciągnęły się do późnej nocy. Takiego natężenia złości wobec działań rządów na rzecz powstrzymania pandemii nie widziano od jej początku. Ilu wśród nich jest tych szczerze wierzących, że szczepionki są szkodliwe, ba, zmienią ich w przyszłości w zombie albo jeszcze coś gorszego, a ile po prostu nieprzekonanych, nikt nie wie. Ale nie o to nawet chodzi. Po prostu na głupotę nikt jeszcze szczepionki ani leku nie wymyślił. Żadna więc szczepionka nie zatrzyma głupich rodziców przed zaprowadzeniem dziecka na ospo-party, zamiast zaszczepienia go przeciwko ospie, ani samodzielnym „leczeniem” swoich dzieci i wysyłaniem ich do przedszkola z objawami różnych chorób. Nie ma też takiej szczepionki, która doda rozumu pracownikowi przychodzącemu do pracy mimo uciążliwego kaszlu, i rozsiewaniu zarazków na współpracowników ani procedury, która uleczy z głupoty pracodawcę zmuszającego swych pracowników do przychodzenia do pracy mimo występujących objawów infekcji, bo nie respektuje „chorobowego”. Na głupotę nie ma więc szczepionki i jeszcze długo/wcale nie będzie.

Redaktor Anna Moraniec

3 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
radek
radek
4 dni temu

Od dawna wiadomo,że na głupotę nie ma lekarstwa ani szczepionki. Dlatego jest tak popularnym schorzeniem,nie tylko w naszym kraju. Nic szczególnie złego się nie dzieje,dopóki za rządzenie /w gminie,mieście,państwie/ nie biorą się ludzie obdarzeni tym darem bożym. Polska ma rodzinną opiekę niebios,matka jest królową Polski,syn królem i pewnie dlatego tego daru mamy ponad zwykłe potrzeby.

emeryt
emeryt
4 dni temu
Reply to  radek

To prawda z tym „na głupotę nie ma lekarstwa”.

Europosłowie PO głosują w Brukseli przeciwko własnemu krajowi, domagają się zablokowania pieniędzy Polakom ba nawet nałożenia sankcji a co wybory to mniejsze poparcie ale i tak na zdrajców głosuje te 15-18% nierozgarniętych.

Z głosowaniem na targowicę tak jak z mężem co pierze pasem żonę a ta co 5 lat kupowałaby mu nowy pas.

Mietek
Mietek
4 dni temu
Reply to  emeryt

A te debile co na Pis głosują to też udani na cud

ROMAN
ROMAN
4 dni temu
Reply to  emeryt

No te debile to ja myślę że to potomkowie tych z ziemianek, może z tych no czworaków dworskich, tych co krzyczeli liberum veto, albo i ci no potomkowie tych co na czołgach wjechali w 45 ; O!

Galicjok
Galicjok
3 dni temu
Reply to  emeryt

Jak widac to Unia podnosi reke na Europoslow z PiS-u ktorzy kradna i oszukuja UNIE bo po to jada do Brukseli aby KRASC i OSZUKIWAC bo nic wiecej nie potrafia.
Jednak PiS aby zagmatwac sprawe glosi ze UNIA podnosi reke na Polske a PRAWDA JEST INNA bo Unia podnosi reke na ZLODZIEJI Z PiS-u.
A ty naiwny jak dziecko z przedszkola powtarzasz za zlodziejami.