Na jakiej wysokości jest siatka do siatkówki?

Wiele osób interesujących się jednym z najpopularniejszych sportów w naszym kraju zastanawia się, na jakiej wysokości znajduje się siatka do siatkówki. Te informacje są przydatne szczególnie osobom, które są odpowiedzialne za zorganizowanie przestrzeni do gry. Zagłębiając się w ten temat, okazuje się, że inna wysokość będzie w przypadku rozgrywek męskich, a inna przy żeńskich meczach.

Wysokość siatki do siatkówki – gra kobiet i mężczyzn

Osoby, które pasjonują się tym sportem, z pewnością są w stanie podać dokładne wymiary boiska, a nawet fakty o siatce na piłkochwyty. Znajome są także cechy i parametry siatki do siatkówki czy wysokość, na której powinna być zamocowana. Warto nadmienić, że jest ona ściśle określona, chociaż należy tu rozróżnić, czy mecz będą rozgrywały kobiety, czy mężczyźni. W pierwszym przypadku siatkę zawiesza się na wysokości 2,24 metra, a w drugim na 2,43 metra. Wiadomo, że znajduje się ona na samym środku boiska, przecinając je na pół – tzn. na długości 9 metrów w przypadku gry klasycznej (całe boisko ma 18 metrów) oraz 8 metrów w przypadku wersji plażowej (całkowita długość to 16 metrów).

Skąd wziąć siatkę sportową?

Oczywiście powinna ona pochodzić z pewnego i zaufanego źródła, a jakość jej wykonania musi być jak najwyższa. Trwałość i odporność na warunki pogodowe to tutaj podstawa. Producent siatki sportowej dostarcza charakterystyczny materiał, który dobrze kojarzy każdy kibic i gracz. Kwadratowe oczka, obszycie białą taśmą na górze i dole, przymocowanie do dwóch słupków po obu stronach boiska – najwięksi entuzjaści tego sportu zapalają się do gry już na sam jej widok. Wytrzymałe, bezwęzłowe siatki można znaleźć na stronie http://www.siatki-kramer.pl/.

Istotne fakty o siatce do siatkówki – wymiary

Jeśli natomiast chodzi o same wymiary siatki sportowej, to powinna mieć ona długość od 9,5 metra do 10 metrów, a także szerokość 1 metra. Parametry te mają zastosowanie zarówno w krajowym, jak i międzynarodowym aspekcie. Naturalnie, wydzielając przestrzeń do gry na własnym podwórku, nie trzeba aż tak rygorystycznie trzymać się podanych wytycznych. Najczęściej nawet nie będziemy mieli odpowiednio dużo miejsca, żeby zadbać o dokładne spełnienie tych wymogów. Jeśli myślimy o amatorskich rozgrywkach, wystarczy zaopatrzyć się w siatki sportowe u producenta, który odpowie na pytania czy udzieli wskazówek co do jej montażu. Można ją rozwiesić pomiędzy specjalnymi słupkami lub – jeśli nie ma innej możliwości – nawet pomiędzy drzewami. I już można cieszyć się rodzinnymi lub towarzyskimi meczami!

0 0 votes
Article Rating
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trener
trener
10 miesięcy temu

Na jakiej wysokości jest siatka do siatkówki?
Przepisowej.