Na Podkarpaciu 81 proc. absolwentów zdało maturę!

Tegoroczni maturzyści mogą już zapomnieć o stresie związanym z egzaminami. Fot. Paweł Dubiel

PODKARPACIE, RZESZÓW. Akademickie Liceum Ogólnokształcące z najlepszą zdawalnością w Rzeszowie.

Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wstępną informacje o wynikach egzaminu maturalnego przeprowadzonego w maju 2019 roku. W naszym regionie do egzaminu przystąpiło 16 189 uczniów, w tym 9 694 absolwentów liceów oraz 6 495 techników. 81 wszystkich zdało egzamin dojrzałości. To wynik lepszy niż przed rokiem

W liceach z naszego województwa maturę zdało 83 proc. absolwentów, natomiast w technikach 70,2 proc. W sierpniu do egzaminu poprawkowego przystąpi w naszym województwie 2012 maturzystów, czyli 12,4 procent wszystkich zdających. Prawo do tegorocznej poprawki  mają osoby, które nie zdały jednego egzaminu. Niestety 6,5 proc. wszystkich będzie musiało poprawiać maturę za rok.

Z językiem polskim na poziomie podstawowym poradziło sobie 94 proc., w tym 96 proc. absolwentów liceów i 90 proc. absolwentów techników. To nieco gorszy wynik niż krajowy, bo w skali ogólnopolskiej wyniósł  96 proc. w liceach i 93 proc. w technikach. Znacznie gorzej poszło z królową nauk. W naszym województwie pozytywny wynik osiągnęło 87 proc. zdających, w tym: 92 proc. w liceum i 81 proc. w technikum. To jednak lepiej niż w Polsce. Średnia krajowa wyniosła bowiem odpowiednio 90 oraz 80 proc. Jak wyglądają wyniki z angielskiego? Według OKE, w regionie zdało 93 proc. (96 proc absolwentów liceum i 88 proc. absolwentów technikum). W kraju średnia wyniosła 94 proc.

ALO najlepsze w Rzeszowie

W stolicy Podkarpacia egzamin zdało 92 proc. uczniów. Stuprocentową zdawalność po raz 3 zanotowało Akademickie Liceum Ogólnokształcącym. W II LO. Na 346 uczniów maturę oblały tylko dwie osoby (99,4 proc. zdawalności). Miejsce na podium zajęło także IV LO, gdzie na 366 absolwentów matury nie zdało trzech (99,18 proc.). W I LO, na 231 osób nie zdało pięć (97,84 proc). Wynik przekraczający 90 proc. odnotowano także w VI LO (97,05 proc.), III LO (96,86) proc., Technikum nr 6 w ZS Elektronicznych (95,96 proc.), Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. – 95,83 proc, a także Technikum nr 7 w ZS Szkół Mechanicznych (92,17 proc.),VII LO w ZS nr 2 (92 proc.) oraz Technikum nr 11 ZS Samochodowych (90 proc.).

wk

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
murarz
murarz
3 lat temu

Nauczycielom którym mało i mało widac jak przygotowali swoich uczniów.

Ja bym im za każdego ucznia którego nie nauczyli zabierał co miesiąc stówkę,

Asaa
Asaa
3 lat temu
Reply to  murarz

ja bym tobie zabrał mózg, ale chyba ktoś inny zrobił to wcześniej.

ela
ela
3 lat temu

Prawie co piąty uczeń oblał maturę a nauczyciele chcą więcej zarabiać.

ojciec ucznia
ojciec ucznia
3 lat temu
Reply to  ela

Już nauczyciele zapowiedzieli kolejny strajk we wrześniu!
Ręce opadają!

Ania
Ania
3 lat temu
Reply to  ela

Tylko żeby współcześni uczniowie chcieli się uczyć. Lesery jedne. Psioczący rodzice niech idą za nich te egzaminy pisać, a młodzi niech odeśpią, bo zmęczeni życiem już są.

Edward
Edward
3 lat temu

Gratulacje dla maturzystów z ZSE w Rzeszowie. To zdecydowanie najlepsza szkoła średnia w Rzeszowie.