Na scenie teatru

Fot. Materiały prasowe

Podczas tego weekendu w rzeszowskim Teatrze im. W. Siemaszkowej można obejrzeć dwie stosunkowo nowe sztuki: “Hetery” oraz “Sprzedawcy Gumek”. To dwie ciekawe, godne uwagi propozycje.

„Hetery”
(piątek – godz. 19, niedz. godz. 18)

Zawrotne tętno akcji, niebezpieczne, kipiące pożądaniem kobiety, wątek kryminalny i arcygenialna poezja rzymska. Widzowie mogą liczyć na dużo wrażeń i refleksji. Sztuka skłania do przemyśleń: zanim powiesz coś mądrego, pomyśl, czy jutro nie zabrzmiałoby to całkiem głupio. Nim zaczniesz wyciągać przyjaciół z osobistego piekła, pomyśl, czy sam w nim nie tkwisz.

„Sprzedawcy gumek”
(sob. – godz. 19, mała scena)

Satyra na świat, w którym ważniejsze od ludzi i ich uczuć zdają się być cyfry na bankowym koncie. Jeden z trojga bohaterów – Szmuel Szprol – otrzymuje po śmierci ojca osobliwy spadek: 10 tysięcy opakowań australijskich prezerwatyw. Chce je spieniężyć, szuka kupca. Liczy, że namówi nieśmiałego, neurotycznego urzędnika Johanana Cingerbaja, ale ten bardziej jest zainteresowany znalezieniem kobiety. Kokietująca go farmaceutka Bela Berlo stawia mu matrymonialno-finansowe warunki. Szuka majętnego, hojnego i… naiwnego męża. Nic nie wynegocjuje ani ze skąpym urzędnikiem, ani z uwodzicielskim sprzedawcą kondomów. Wszyscy więc przez swoje wyrachowanie żyją samotnie. Po 20 latach podstarzali spotykają się na nowo. Czy tym razem potrzeba bliskości pokona materialną zachłanność?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments