Na tytuł Anioła trzeba zasłużyć

- Jestem zaskoczona nominacją. Muszę też podkreślić, że to, jak jesteśmy postrzegani przez pacjentów jest zasługą całego zespołu apteki, nie tylko moją. Faktem jest, że staramy się pomóc, jak najlepiej doradzić każdemu, kto przyjdzie do naszej apteki - mówi Lucyna Samborska. Fot. Artur Getler
– Jestem zaskoczona nominacją. Muszę też podkreślić, że to, jak jesteśmy postrzegani przez pacjentów jest zasługą całego zespołu apteki, nie tylko moją. Faktem jest, że staramy się pomóc, jak najlepiej doradzić każdemu, kto przyjdzie do naszej apteki – mówi Lucyna Samborska. Fot. Artur Getler

PODKARPACIE. Pacjenci nominowali specjalistów do zaszczytnego tytułu Anioł Medycyny i Anioł Farmacji 2015.

Od 2012 roku pacjenci mogą wyróżnić lekarza i farmaceutę, którzy w opiece nad nimi wykazali się wyjątkowym zaangażowaniem, a ich pomoc okazała się niezwykle skuteczna, nominując ich do Anioła Medycyny oraz Anioła Farmacji. Dotychczas na ten zaszczytny tytuł zasłużyła jedna farmaceutka z regionu. Obecnie szansę na zostanie aniołem ma jedna lekarka z Rzeszowa i cztery farmaceutki: z Dębicy, Łańcuta, Nowej Dęby i Krosna, bo tyle zostało nominowanych do nagrody.

Anioł Medycyny to wyjątkowe wyróżnienie przyznawane lekarzom i farmaceutom wytypowanym przez samych pacjentów. To chorzy przez kilka ostatnich miesięcy zgłaszali specjalistów, którzy zasłużyli na ten tytuł. Laureatów poznamy 10 lutego.

Mamy pięciu nominowanych
W naszym regionie wśród wyróżnionych lekarzy są: Beata Blajer-Olszowska, lekarz medycyny, specjalista chorób wewnętrznych II stopnia, specjalista hematolog z Kliniki Hematologii w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie. – Wyróżnienie naszej lekarki to duży prestiż. Świadczy o dobrym, profesjonalnym i pełnym zaangażowania podejściu do pacjentów – mówi prof. UR, dr hab. n. med. Maciej Machaczka, kierujący kliniką.

Z kolei pretendentami do Anioła Farmacji są: Lidia Polit z apteki Lafarma Jończyk i Wspólnicy z Łańcuta, Lucyna Samborska z Apteki Melisa w Dębicy, Zofia Świerczczuk z Apteki Centrum w Nowej Dębie oraz Anna Wojnar z Apteki S.C. w Krośnie.

To czwarta edycja konkursu, której pomysłodawcą i organizatorem jest Fundacja Anioły Farmacji i Anioły Medycyny.

Anna Moraniec

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments