Naciągacze grają na uczuciach rodzica

Już sama nazwa Ogólnopolska Uniwersytecka Szkoła Nowoczesnych Technik Nauczania i Kształtowania Wartościowej Osobowości Prymus Plus z Brzozowa robi wrażenie. Zaznaczenie, że dziecko zostało wylosowane, w nagrodę dostanie bonus w finansowaniu kursu sprawia, że rodzic traci czujność i przestaje racjonalnie myśleć.

Efekt jest taki, że podpisuje przydługą umowę (nie do końca ją czytając lub analizując), pełną tajemniczych zapisów drukowanych drobnym druczkiem, z których wynika jedno: trzeba sporo zapłacić. Trzy tysiące za kurs, którego głównym trzonem jest konsultacja z nauczycielem poprzez pocztę elektroniczną bądź skype’a to chyba trochę mało. Na tym jednak polega praca wyłudzaczy. Jak najwięcej naobiecywać i jak najmniej spełnić. Przerażające jest to, że nachodzą człowieka w domu, nie dając czasu na zastanowienie. Obiecują “cuda-wianki”, każą płacić i znikają jak kamfora.

Ciekawe jednak jest, skąd takie instytucje wiedzę gdzie udać się z taką propozycją. Bo do rodziny Krzysia trafili bezbłędnie. Chłopiec jest bardzo zdolny – w tym roku w kategorii najlepsi z najlepszych odebrał List Gratulacyjny z rąk Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Wychodząc z domu Krzysia doradca oświatowy zapytał o miejsce zamieszkania innych dzieci uczęszczających do tej szkoły, zapytał o nie podając imiona i nazwiska. Strzeżcie się więc rodzice zdolnych dzieci. Za ich edukację możecie zapłacić ciężkie pieniądze.

Anna Moraniec

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Karol
Karol
7 lat temu

Witam czy ktoś wyciągnął może pieniądze od tej firmy zostałem oszukany w podobny sposób właśnie wybieram się do adwokata

naciągacze !!!
naciągacze !!!
8 lat temu

Witam, miałam okazję się z nimi spotkać w cztery oczy, proponowali kurs mojemu dziecku. Myślą, że w Polsce dalej na wsiach jest ciemnota i ludzi wykształconych jest niewielu. Zachwalali, omamiali, używali presupozycji, zahaczali o kwestie religijne, szczerze mówiąc łapali się każdej deski ratunku, aby zwerbować mnie i moje dziecko na kurs. Najśmieszniejsze jest to, iż podają stronę w telegazecie, na której mogę sobie doczytać o ich firmie … i usypiają czujność właściciela domu, podając iż o tym, że oni odwiedzają swoich przyszłych klientów jest poinformowany najbliższy posterunek policji !!! , co jest kompletnym nieporozumieniem, gdyż po ich wyjściu z mojego… Czytaj więcej »

aa
aa
8 lat temu

a tak wyglądają ich ogłoszenia:
Nauczyciel Instytucja szkoleniowa N.T.N zatrudni 3 nauczycieli. Wymagania: prawo jazdy kat B, komunikatywność, umiejętność pracy w zespole, uczciwość, sumienność, wysoka kultura osobista. Zapewniamy wszelkie szkolenia. Wynagrodzenie 2800 zł.

Kontakt: Osoby zainteresowane prosimy wysyłać CV + zdjęcie na adres e-mail: rekruting10@interia.pl(z dopiskiem Nauczyciel)
10:51
Ogłoszenie nr 1040270 ważne: od 09.11.2012 do 23.11.2012

marcin
marcin
8 lat temu

witam.

razem z koleżanka zostaliśmy oszukani przez tą firme!

musieliśmy zaplacic kare w wysokości ponad 3000zł !

czy istnieje mozliwość coś zrobić w tym kierunku aby zaskarzyć tą firme i odzyskać te pieniądze??

w grupie siła!

prosze o kontakt ze mną jezeli tez jesteś oszukany

mój mail: mggicu@wp.pl

pozdrawiam

oszukany
oszukany
8 lat temu

Witam, nie tylko rodzice i dzieci są oszukani przez tę firmę. Również „konsultanci”, którym się obiecuje duże pieniądze, a tak naprawdę zostający z „ręką w nocniku”. Umowa tak skonstruowana, aby nawet po jej zerwaniu zapłacić karę za wykonaną pracę albo nie wykonaną. Naprawdę proszę się wystrzegać tego nieuczciwego pracodawcy, który językiem manipulacji i grania na uczuciach rodzica i dziecka wyłudza pieniądze za kurs. Zapiszcie dziecko do zwykłej szkoły, wyślijcie na zwykłe korepetycje, zainwestujcie w dobre podręczniki, ale nigdy nie podpisujcie umowy z tą firmą. Pozdrawiam

ROMAN
ROMAN
8 lat temu

jakie to piękne typowe nie ?- przychodzą nie wiadomo skąd – wiedzą wiele- opowiadają to i owo- dają kwity do podpisania a potem piękne rezime – czyli płać i płacz – czyli tak samo jak z tym A-Gold gość w jednym roku pokazuje dochód chyba 750 zł- a w następnym płaci podatek 11 milionów – to istny cud na skalę światową -nie ?