Najlepsi na start

Już w ten weekend w stolicy Czech, Pradze, zainaugurowana zostanie rywalizacja o tytuł indywidualnego mistrza świata 2021. Trofeum wywalczonego przed rokiem bronił będzie Bartosz Zmarzlik, a aż 6 z 11 tegorocznych turniejów GP odbędzie się w Polsce.

Oprócz Zmarzlika, w Grand Prix 2021 oglądać będziemy jeszcze dwóch Polaków: Macieja Janowskiego, który ubiegłoroczną rywalizację zakończył tuż za podium, oraz Krzysztofa Kasprzaka, który do grona najlepszych zawodników świata wraca po 2-letniej przerwie. Było to możliwe dzięki zajęciu przez niego 3. miejsca w Grand Prix Challenge 2020. Spośród 15 stałych uczestników GP 2021 znalazło się trzech debiutantów: Duńczyk Anders Thomsen, Szwed Oliver Berntzon oraz Brytyjczyk Robert Lambert.
Podobnie jak to miało miejsce w ubiegłym roku, cykl Grand Prix uratują polskie miasta, które będą gościć więcej niż połowę turniejów. Po czeskiej Pradze, dwa kolejne weekendy zaplanowano we Wrocławiu i Lublinie, a wielki finał tegorocznej walki o tytuł najlepszego zawodnika globu zaplanowano w Toruniu. Oprócz Czech i Polski, cykl Grand Prix zagości jeszcze w Szwecji, Rosji i Danii. To terminarz na tę chwilę, bowiem nie jest wykluczone, że dojdzie w nim jeszcze do jakichś korekt, wymuszonych pandemią koronavirusa.

Praskie przełamanie

Dla obrońcy mistrzowskiego tytułu praska Marketa długo nie była szczęśliwa. Aż do ubiegłego roku, kiedy to wygrał tam dwie rundy Grand Prix. – Jestem bardzo szczęśliwy. Za mną niesamowite dni w Pradze. Udało mi się w końcu przełamać złą passę w Czechach. Po wielu latach prób awansowałem do finałów na miejscowym torze. Na dodatek udało mi się wygrać dwa turnieje. Dla mnie osobiście jest to coś wspaniałego. Dziękuję wszystkim kibicom, którzy trzymali za mnie kciuki za doping. Ogromne podziękowania należą się również mojemu całemu teamowi. Chłopaki wykonali kawał dobrej roboty – powiedział Bartosz Zmarzlik po drugim zeszłorocznym zwycięstwie w stolicy Czech. Zdaniem jego pierwszego trenera, Bogusława Nowaka, w tym sezonie ponownie będzie obowiązywać zasada „bij mistrza”. – Bartek jest głównym faworytem do mistrzostwa, ale żaden z przeciwników mu nie odpuści. Dlatego przed Bartkiem jest trudne zadanie, ale to nic nowego. Najgroźniejszymi jego rywalami do walki o złoty medal powinni być : Leon Madsen, Jason Doyle, Maciej Janowski i Rosjanie – Emil Sajfutdinow oraz Artiem Laguta. Nie skreślałbym też Martina Vaculika. Jak widać, to grono jest całkiem spore – podkreśla Bogusław Nowak, cytowany przez Onet.pl

„Magic” nie chce „4”

Ambitne plany przed startem GP 2021 ma czwarty zawodnik ubiegłorocznej rywalizacji, Maciej Janowski. – Robimy teraz wszystko, żeby później nie mieć do siebie pretensji. Za każdym razem wyjeżdżam na tor z taką samą motywacją i zaangażowaniem. To samo widzę po moich mechanikach. Będę chciał zmienić tę cyfrę (4 – przyp. red.) na inną, najlepiej taką od jednego do trzech – mówił nie tak dawno „Magic”, cytowany przez TVP Sport. Wielką niewiadomą jest z kolei postawa trzeciego z biało-czerwnych, Krzysztofa Kasprzaka. „KK” długo zawodził w tym sezonie, jednak w ostatnich dniach widać u niego progres formy, co może napawać umiarkowanym optymizmem przed startem mistrzowskiej rywalizacji. – Niczego nikomu udowadniać nie muszę. Znam swoją wartość. A to, że czasem przegrywam? Na tym polega sport – mówi Krzysztof Kasprzak w rozmowie z Interia.pl.
Z dziką kartą w dwóch rundach w Pradze pojedzie przedstawiciel gospodarzy, Jan Kvech.

Lista startowa Grand Prix 2021: 1. B. Zmarzlik (Polska), 2. T. Woffinden (Wielka Brytania), 3. F. Lindgren (Szwecja), 4. M. Janowski (Polska), 5. L. Madsen (Dania), 6. J. Doyle (Australia), 7. A. Laguta (Rosja), 8. E. Sajfutdinow (Rosja), 9. M. Vaculik (Słowacja), 10. M. Fricke (Australia), 11. M. Zagar (Słowenia), 12. A. Thomsen (Dania), 13. O. Bertzon (Szwecja), 14. K. Kasprzak (Polska), 15. R. Lambert (Wielka Brytania).

Terminarz Grand Prix 2021: Praga (15 i 16.07.), Wrocław (30 i 31.07.), Lublin (6 i 7.08.), Malilla (14.08.), Togliatti (28.08.), Vojens (11.09.), Toruń (2 i 3.10.). mj

GRAND PRIX CZECH
piątek i sobota, godz. 19
(transmisja Canal+ Sport)

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
sentimz
8 dni temu

Whoever it was on here that prescribed the site Emini S&P Trading Secret I need to say much appreciated.