Najlepsze filmy dla dzieci – o księżniczkach, bliźniaczkach, pieskach

Filmy dla dzieci mogą bawić, cieszyć a nawet edukować. Najchętniej oglądanymi są: filmy o bliźniaczkach, filmy o księżniczkach oraz filmy o pieskach. Często oglądają je również dorośli oraz są doskonałym spędzeniem czasu dla całej rodziny. Co roku powstają coraz nowsze, atrakcyjne produkcje z ciekawą fabułą. Dzieci uwielbiają oglądać zarówno filmy z prawdziwymi aktorami jak i bajki animowane. Postępy w technologii pozwalają tworzyć animacje z o wiele lepszymi efektami. W tym artykule dowiesz się, jakie filmy dla dzieci są uważane za jedne z najlepszych.

Filmy dla dzieci – Klasyki

Na FILMI znajdziesz dużo więcej klasyków i nowości! https://filmi.pl/

Klasyki to filmy dla dzieci, które powstały lata temu a czas ich świetności nigdy nie minął. Do dziś są z przyjemnością oglądane przez dzieci i rodzice chętnie pokazują je swoim pociechom. Wśród dorosłych wzbudzają one miłe wspomnienia, ponieważ pamiętają je jeszcze ze swoich czasów, lub sami oglądali je gdy byli dziećmi. Król lew I, III, III to bajka, która opowiada o stadzie lwów i ich przygodach. Akcja skupia się przede wszystkim na młodych lwach, które są następcami tronu. Bajka pokazuje trudy życia, konflikty, przedstawia jak wygląda prawdziwa przyjaźń i miłość. Przygody Kubusia Puchatka to świetna opowieść edukacyjna, która pokazuje różne charaktery postaci oraz zawiera wiele życiowych nauk. Bohaterowie cechują się bardzo różnymi usposobieniami – puchatek jest nierozważny, prosiaczek – strachliwy, kłapouchy – ciągle smutny, tygrysek – bardzo energiczny, zając – nerwowy i niemiły, a sowa – wybitnie mądra. Przyjaciele wzajemnie sobie pomagają i otaczają się wzajemnym wsparciem. Bajka Dumbo, opowiada o słoniku z dużymi uszami, który był wyśmiewany przez innych ze względu na swój wygląd. Bajka uczy tego, żeby nie wyśmiewać się z wyglądu innych i nie przejmować się również swoimi wadami. Dumbo przy pomocy przyjaciół przezwycięża wszystkie problemy i zyskuje wiarę w siebie. 

Filmy dla dzieci – Flimy o księżniczkach

Przeczytaj: https://filmi.pl/filmy-o-ksiezniczkach

Filmy dla dzieci o księżniczkach to taka kategoria, którą uwielbiają głównie dziewczynki. Najbardziej lubiane przez nie produkcje to: 

  • Kopciuszek – bajka dla dzieci o dziewczynce, która po śmierci ojca trafia pod opiekę okrutnej macochy. Jest zmuszona do usługiwania jej dwóm córkom i ciężkiej pracy. Pewnego razu dzięki pomocy wróżki udaje jej się udać na bal, gdzie poznaje księcia. Splot szczęśliwych wydarzeń i pomoc przyjaciół pomagają dziewczynie wyrwać się z okrutnego domu i zostać księżniczką. 
  • Śpiąca królewna – bajka o księżniczce, która mieszkała z krasnoludkami i  została obdarowana przez wiedźmę zatrutym jabłkiem. Na szczęście ogromna miłość księcia do dziewczyny uleczyła ją ze złej klątwy. 
  • Pocahontas – indiańska księżniczka poznaje chłopca, który nie rozumie znaczenia natury i otaczającego go świata. Z każdym dniem próbuje mu pokazać, że powinniśmy dbać o przyrodę, która nas otacza. 
  • Mała syrenka – opowieść o syrence, która zawsze marzyła o tym żeby mieć nogi zamiast ogona. Bajka opowiada historię, jak miłość jest w stanie przezwyciężyć wszelkie trudności. 

Filmy dla dzieci – Filmy o bliźniaczkach

Przeczytaj: https://filmi.pl/filmy-o-blizniaczkach

Opowieści o bliźniaczkach są ciekawym pomysłem twórców filmów dla dzieci. Przyjemną produkcją jest ,,Nie wierzcie bliźniaczkom” – czyli zabawny film opowiadający o dwóch bliźniaczkach. Zostają one rozdzielone przez kłótnie rodziców od razu po narodzinach i każda żyła z jednym z nich. Postanowiły zamienić się rolami oraz pogodzić rodziców, co wiąże się z różnego rodzaju komplikacjami. Nie może zabraknąć w tej kategorii kultowej opowieści z bliźniaczkami Olsen ,,Nikomu ani słowa” – dzięki dziewczynkom, pewien mężczyzna trafił do więzienia. Po wyjściu chce się zemścić, więc dziewczynki uciekają do Australii. Film polega na rożnego rodzaju perypetiach związanych z chęcią złapania sióstr. 

Filmy dla dzieci – Filmy o pieskach

Przeczytaj: https://filmi.pl/filmy-o-pieskach

Filmy dla dzieci o pieskach ją bardzo często emocjonalne i wzruszające. Dzieci uwielbiają zwierzęta, więc na pewno spodoba im się film ,,Marley i ja”, historia opowiadająca o całym życiu psa. Pokazuje jak funkcjonowanie psa zmienia się na każdym poziomie jego życia i jak zmienia się wraz z etapami życia jego właściciela. Jedno nie zmieniło się nigdy – właściciel zawsze uważał go za swojego najlepszego przyjaciela. Bardzo wzruszająca opowieść, która pokazuje przemijające życie. Klasykiem sprzed lat jest ,,101 dalmatyńczyków„, kultowa bajka o dużej rodzinie dalmatyńczyków i ich podróży powrotnej do domu. Bajka pokazuje różne charaktery oraz siłę miłości i przyjaźni. Świetnym wynikiem oglądalności może pochwalić się ,,Sekretne życie zwierzaków domowych I i II”, czyli humorystyczna bajka przedstawiająca życie i myśli różnych gatunków zwierząt, które mieszkają w naszych domach. Ciekawe i śmieszne dialogi sprawiają, że produkcja jest atrakcyjna dla każdej kategorii wiekowej.