Najlepsze miejsce do życia

Fot. Bogdan Myśliwiec

 

W przyszłorocznym budżecie Stalowej Woli zaplanowano inwestycje, które powinny ucieszyć m.in. młodzież i ekologów. Za kwotę 20 mln zł wybudowany zostanie zadaszony skate-park wraz z kręgielnią, ściankami wspinaczkowymi, parkiem trampolin i innymi atrakcjami. Na nadsańskich Błoniach powstaną: „Blue Valley – Wiślanym szlakiem” przystań kajakowa i parking dla kamperów, „tor ninja” i zaplecze gastronomiczne.

Długo wyczekiwany przez mieszkańców „psi park” znalazł także miejsce w budżecie. Zostanie powiększona baza rowerów miejskich. Powstaną nowe place zabaw. Zgodnie z harmonogramem, miasto buduje nowe sieci wodociągowe, kanalizacyjne oraz wymienia oświetlenie miejskie na bardziej oszczędne.
„Zielone miasto – budowa farmy fotowoltaicznej” i „zazielenienie miasta Stalowej Woli” to z kolei dwie główne proekologiczne inwestycje, które stalowowolski samorząd planuje zrealizować w 2023 r. Ich koszt to 7 mln zł. Ekoprojektów jest jednak więcej. Fotowoltaika miejska w przyszłości odciąży budżet miasta z kosztów oświetlenia. – Pięć supernowoczesnych elektrycznych autobusów miejskich, które zostaną kupione za kwotę 9,7 mln zł, już niedługo pojawi się na ulicach naszego miasta. Planowane są nowe nasadzenia zieleni miejskiej oraz „błękitna retencja” – informuje Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.
Podczas omawiania przyszłorocznego budżetu, prezydent mówił także o tym, że zmierzają ku końcowi prace nad modernizacją Miejskiego Domu Kultury. Na ten cel zaplanowano aż 10 mln zł. Za kwotę 4 mln zł projektowany jest nowoczesny aquapark.
Owocem współpracy z innymi jednostkami będą natomiast: budowa nowego mostu na Sanie, dokończenie nowoczesnego biurowca przy ul. Okulickiego, rozpoczęcie budowy osiedli Leśna i Ogrodowego oraz dokończenie remontu zabytkowego budynku dworca PKP w Rozwadowie, który jest nieodłącznym elementem kończonych właśnie prac nad renowacją Rynku w Rozwadowie. – 2023 rok pomimo tego, że będzie z całą pewnością trudny, kryzysowy, dla Stalowej Woli będzie czasem bardzo aktywnym, czasem realizacji wielu przedsięwzięć. Uważam, że trudne czasy wymagają odważnych decyzji i tak jak zawsze możemy mówić o ryzyku, tak my chcemy być wygranymi w tym trudnym czasie, chcemy zrealizować wszystkie postawione zadania. W momencie, kiedy może niektórzy będą już wygaszać swoją aktywność, miasto Stalowa Wola będzie się kreować jako najlepsze miejsce do inwestowania i życia. Taki jest cel i takie jest założenie budżetu miasta na 2023 r. – zapewnia prezydent Lucjusz Nadbereżny.
mrok