Największy przemyt w tym roku

Fot. IC Przemyśl

PODKARPACIE.150 tys. paczek papierosów bez polskich banderol o wartości 1,3 mln złotych, przechwyciła Służba Celna w pobliżu Niska.

Celnicy zatrzymali do rutynowej kontroli samochód ciężarowy Renault Magnum wraz z naczepą. Poza 42-letnim kierowcą obywatelem Polski, samochodem podróżował jego 34-letni właściciel, również Polak. W trakcie kontroli kierowca oświadczył, że przewozi brykiet opałowy, na co przedstawił stosowne dokumenty. Funkcjonariusze wykryli w naczepie, że pomiędzy zadeklarowanym w dokumentach  brykietem znajdują się papierosy, bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Szczegółowa rewizja samochodu możliwa była dopiero po jego przetransportowaniu na przejście graniczne w Korczowej. Pomiędzy brykietem znajdowało się aż 150 tys. paczek papierosów, o rynkowej wartości ponad 1,3 mln złotych. Przeciwko kierowcy jak i właścicielowi pojazdu prowadzone jest śledztwo pod nadzorem prokuratury. Grozi im kara pozbawienia wolności do 4,5 lat i grzywna do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Zarówno kierowca jak i właściciel samochodu nie przyznali się do zarzucanego im czynu. Papierosy najprawdopodobniej miały trafić do Wrocławia.

łuk

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments