Napisz test – możesz zdobyć bezpłatne studia

Fot. Archiwum WSIiZ

RZESZÓW. Nawet na uczelni prywatnej możesz studiować za darmo.

Stypendium pokrywające 100 lub 50 proc. czesnego już od pierwszego semestru – to propozycja Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie dla tegorocznych kandydatów. Aby skorzystać Systemu Bezpłatnych Miejsc wystarczy napisać test kwalifikacyjny. Pierwszy już 6 lipca o godz. 11 do sali nr 145 w siedzibie WSIiZ, przy ul. Sucharskiego 2.

– System Bezpłatnych Miejsc obejmie studentów I roku, z wyłączeniem studiów stacjonarnych na kierunku informatyka, bo ten objęty jest programem stypendialnym w ramach „kierunków zamawianych” – wyjaśnia Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.

W piątek (6 bm.) do testu kwalifikacyjnego mogą przystąpić kandydaci, którzy do 6 lipca złożą dokumenty na studia stacjonarne (wszyscy kandydaci) i niestacjonarne (ci, którzy uzyskają co najmniej 200 pkt. w postępowaniu rekrutacyjnym – 20 pkt. w przypadku matury zdawanej wg starych zasad).

SBM działa od roku 2003. – Test  z wiedzy ogólnej kwalifikujący do SBM nie był trudny – ocenia Paweł Serewko, student II roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej w WSIiZ. – Dzięki SBM od początku studiuję za darmo. To i inne stypendia pozwoliły mi rozpocząć drugi kierunek studiów.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie od lat promuje zdolnych i ambitnych studentów. Od początku swej działalności przyznaje z własnych środków stypendia naukowe dla studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych. – Jesteśmy liderem, jeśli chodzi o liczbę i wysokość przyznawanych stypendiów. Obalamy mit, że w uczelni niepublicznej nie można studiować za darmo i pokazujemy, że dobrze skonstruowany system stypendialny zachęca młodzież do systematycznej pracy, do walki o oceny, do aktywności – mówi rektor WSIiZ, prof. Tadeusz Pomianek.

Testy kwalifikujące do SBM odbędą się 6 lipca i 6 sierpnia. W I terminie do testu przystąpią kandydaci, którzy złożą podania do WSIiZ do 6 lipca, w kolejnym osoby, które złożą dokumenty do 31 lipca. Podania można składać w Dziale Rekrutacji, w siedzibie uczelni, przy ul. Sucharskiego 2, w pokoju nr 7, 8 i w zamiejscowych punktach rekrutacyjnych WSIiZ.

Szczegółowe informacje na stronie wsiz.rzeszow.pl

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments