NIE dla likwidacji sądów

- Jeżeli zostanie zlikwidowany sąd rejonowy w Lubaczowie, to koszty takiej zmiany poniesie nie pan Gowin, a zwykli mieszkańcy powiatu - stwierdził Józef Michalik, starosta lubaczowski. – Po jego eliminacji będą zmuszeni jeździć aż do sądu w Przemyślu, czyli 70 kilometrów od Lubaczowa. Fot. Agencja Virtus

PODKARPACIE. PSL rozpoczyna akcję zbierania podpisów przeciw “wycinaniu” z powiatów “rejonówek”.

Decyzja Jarosława Gowina, ministra sprawiedliwości, o likwidacji 8 sądów rejonowych na Podkarpaciu to absurdalna decyzja. – Będzie to równoznaczne z całkowitą likwidacją powiatów – mówił podczas konferencji Jan Bury, poseł PSL.

W całym kraju minister sprawiedliwości chce zlikwidować 79 sądów rejonowych. W naszym regionie mają zniknąć sądy rejonowe w: Brzozowie, Lubaczowie, Przeworsku, Leżajsku, Ropczycach, Strzyżowie, Kolbuszowej i Nisku.

W związku z tym przedstawiciele PSL rozpoczęli akcję zbierania podpisów przed  sądami i chcą, żeby w skali kraju było ich 500 tysięcy. Przed 8 sądami przeznaczonymi do likwidacji 15 lipca w godz. od 8 do 13 zaplanowano akcję zbierani podpisów. Będzie to podstawa do złożenia wniosku do Trybunału Konstytucyjnego.

Mariusz Andres

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
K. Bimbała
K. Bimbała
9 lat temu

ps. A co do TK – to przypominam że leży już tam od kilku miesięcy podwójny wniosek od prezydenta i RPO w sprawie spapranej niesprawiedliwej waloryzacji rent i emerytur i CISZA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!- nawet żaden pies nie szczeknie że ludzie są pokrzywdzeni!.

K. Bimbała
K. Bimbała
9 lat temu

Wolałbym zdecydowanie aby zamiast kolejnego chwytu przed wew. wyborami w PSL(ZSL) czcigodni posłowie tej partii zaczęli pakować swoje manele . Najlepiej jak zaczną robić to na PODKARPACIU. ZACZYNAJĄC od Burego wytłumaczy się komu służył (min.GRAD) i czego dobrego doczekali się wyborcy PSL-u nie tylko w naszym regionie , ale w całej Polsce. Szkoda tutaj bawić się w detale bo to wymaga zdrowego opracowania dziennikarskiego , czego jednak do tej pory nigdy za ostatnie kilka lat nie raczono zrobić partii przyklejającej się jak popiół do mokrej ……!. Czasz tym skończyć i nie wykorzystywać OSP dla partyjnych interesów. PSL co innego mówi… Czytaj więcej »

Igor
Igor
9 lat temu
Reply to  K. Bimbała

Dobrze napisane! I wreszcie ktoś zauważył to, co sam powtarzam przy każdej okazji – ta partia młodych oportunistów, karierowiczów, gminnych urzędników i starego aktywu ZSL poza nazwą nie ma nic wspólnego z tradycją autentycznego ruchu ludowego. Ci panowie (i panie) mogą się odwoływać do swoich korzeni ZSL z czasów komuny, ale nie mają prawa do zawłaszczania tradycji i idei PSL Mikołajczyka czy przedwojennych PSL Piast, PSL Wyzwolenie i wreszcie powstałego w 1931 r. jednego SL. Jedyną szansę na to stracili w początku lat 90 – tych. Najpierw przefarbowali się z ZSL na PSL Odrodzenie, by połączyć się z autentycznym PSL… Czytaj więcej »