Nie mają za grosz wstydu!

Wanda Traczyk-Stawska, bohaterka powstania warszawskiego, podczas niedzielnej prounijnej manifestacji w stolicy. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Bohaterka powstania warszawskiego, Wanda Traczyk-Stawska, która skutecznie uciszyła zakłócającego jej słowa podczas niedzielnego protestu przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej, została ohydnie obrażona! Członek Kolegium IPN, Krzysztof Wyszkowski, porównał ją do hitlerowskiego zbrodniarza, a Robert Bąkiewicz ze stowarzyszenia Marsz Niepodległości stwierdził, że „być może nie do końca rozumie rzeczywistość”, nawiązując zapewne do sędziwego wieku bohaterki, która ma 94 lata. Jak widać ci, którzy mają na ustach puste frazesy o Bogu, honorze i ojczyźnie, nie mają przy tym za grosz wstydu i żadnej pokory!

Pani Wanda Traczyk- Stawska wzięła udział w prounijnej manifestacji w Warszawie. Narodowcy tymczasem zorganizowali kontrmanifestację. Dość nieliczną, ale za to głośną, bo dysponowali sprzętem nagłaśniającym, który kupili sobie za pieniądze podatników! Rząd bowiem przekazał im fundusze na „działalność patriotyczną”, w sumie 3 mln złotych. Tym razem owa działalność polegała na zagłuszaniu tego, co mówili uczestnicy zgromadzenia, na które po ostatnim rzeczeniu TK Julii Przyłębskiej zaprosił Donald Tusk. Gdy przemawiała W. Traczyk-Stawska, bohaterka powstania warszawskiego, jej słowa usiłował zagłuszyć Robert Bąkiewicz ze stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Milcz, głupi chłopie! Milcz, milcz, milcz, chamie skończony!

94-latka głośno i wyraźnie zaapelowała do niego mocnymi słowami: – Milcz, głupi chłopie! Milcz, milcz, milcz, chamie skończony! Milcz, bo ja jestem żołnierzem, który pamięta, jak krew się lała, jak moi koledzy ginęli, ja tu po to jestem, żeby wołać w ich imieniu. Nigdy nikt nie wyprowadzi nas z mojej ojczyzny, która jest Polską, ale także nikt z Europy, bo Europa to moja matka także – powiedziała. Te słowa pani Wandy spotkały się z aplauzem uczestników manifestacji. Jednak znaleźli się i tacy, którzy uznali, że należy za nie obrazić sędziwą bohaterkę. Wpisem na Twitterze „popisał się” Krzysztof Wyszkowski, członek Kolegium IPN. O pani Wandzie, a także o innej uczestniczącej w manifestacji bohaterce powstania warszawskiego, Annie Przedpełskiej-Trzeciakowskiej, napisał tak: „Ci powstańcy stają po stronie Dirlewangera”. Tu warto uświadomić wszystkim, kim był Oskar Dirlewanger, a mianowicie był sadystycznym zbrodniarzem, dowódcą jednostki SS, z rąk której zginęło co najmniej kilkadziesiąt tysięcy osób. Porównanie do takiej kanalii byłoby obraźliwe dla każdego, a już szczególnie dla powstańca warszawskiego. Wpis Wyszkowskiego wywołał prawdziwą burzę. Dziennikarz Wirtualnej Polski, Rafał Mrowicki, napisał wprost: – Członek Kolegium IPN piszący, że sanitariuszka powstania warszawskiego staje po stronie niemieckiego zbrodniarza z SS, to już Mount Everest obrzydlistw tego dnia. Pod jego tweetem pojawił się komentarz rzecznika prasowego Instytutu Pamięci Narodowej, dr. Rafała Leśkiewicza. -Ten komentarz nie miał prawa się pojawić! Stanowczo potępiam takie porównania! – stwierdził rzecznik IPN. Jak donosi Wirtualna Polska, Wyszkowski miał za swój wpis przeprosić wczoraj.

Wstyd!

Tymczasem Robert Bąkiewicz, którego pani Wanda zwyczajnie nazwała „po imieniu”, ośmielił się powątpiewać w możliwości intelektualne bohaterki powstania warszawskiego. W rozmowie z Interią Bąkiewicz stwierdził:
– Ta pani, przepraszam, że o tym mówię, być może nie do końca rozumie rzeczywistość. Dlatego mówiłem, że ludzie, którzy znajdują się na tamtej manifestacji, być może mają piękne patriotyczne serca, ale podzielili nas politycy z obu stron sporu. Przez manipulację medialną jesteśmy tak przyklejeni do pewnych autorytetów, że robimy to wbrew sobie – wypowiedział się. Te słowa oburzyły dziennikarkę TVN, Magdę Lucyan. – Miałam okazję rozmawiać z Wandą Traczyk-Stawską dziesiątki razy. Jest jedną z bohaterek mojej książki. Sugerowanie, że nie wie, co, do kogo i gdzie mówi, jest skandaliczne i obrzydliwe. I dla nieświadomych, którzy wolą dużo pisać zamiast trochę poczytać: pani Wanda nie była sanitariuszką. Walczyła z bronią w ręku – napisała na Twitterze dziennikarka.
Jak widać ci, którzy wiele mówią i piszą Bogu, honorze i ojczyźnie, nie potrafią uszanować prawdziwej patriotki i bohaterki ryzykującej życiem w walce o ojczyznę. Wstyd!

Monika Kamińska

3 4 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
24 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jasmopm
3 dni temu

Easy way to make money is through Emini S&P Trading Secret and it goes beyond expectation.

radek
radek
4 dni temu

„Patrioci Bąkiewicza”,którzy nie znają definicji patriotyzmu ani treści podstawowej modlitwy,uchodzący za prawych katolików,otrzymali od ministra kultury 3 mln złotych na zakup urządzeń akustycznych. Zakupu dokonali,co było można usłyszeć podczas wiecu w stolicy. Zastąpili dawne,peerelowskie zagłuszarki,które blokowały słyszalność Głosu Ameryki czy Wolnej Europy. Co z naszym krajem wyczynia ten facet z Żoliborza?

KEMOT
KEMOT
4 dni temu
Reply to  radek

Nie przeczytałeś mojego poprzedniego wpisu ? NO TO GO CI PRZYPOMNĘ !!! Już zapomniałeś jak to te twoje ” AUTORYTETY” spod znaku oszalałej opozycji mówiły o Polsce że : „ch… z ta Polską wschodnią” albo, że Polska to ” ch… , d… i kamieni kupa” a „państwo jest zbudowane z dykty”. Niektórzy też mówili że „to dziki kraj”, a „polskość to nie normalność” !!! Jak ci mało tych cytatów to ci przypomnę więcej łącznie z personaliami wypowiadających .

radek
radek
3 dni temu
Reply to  KEMOT

PiS wygrało wybory w 2015 roku i od momentu przejęcia władzy rozpoczęło demontaż struktur państwa i niszczenie z trudem zbudowanej wcześniej praworządności.Za granicą rozpoczęto wojnę z wszystkimi sojusznikami i z sąsiadami naszego kraju.Ten proces niszczenia wizerunku Polski trwa nadal.Rządzący uważają,że kogo nie można przekonać to można przekupić. Propaganda sukcesów leje się wprost z przejętych i służalczych mediów. Naiwnych nie ubywa,nadal ok.35% wyborców popiera niszczycielską siłę polityczną. Pocieszać może fakt,że naiwnych też nie przybywa.Wyborcy wszystkich ugrupowań wykazują anielską wprost cierpliwość,mimo wielu awantur,śmieszności,raportu Macierewicza o zamachu,ujawnianego nepotyzmu władzy, niszczenia niezależnych instytucji w tym niezależnego dziennikarstwa,ta ekipa nadal sprawuje rządy. Widać,że sztukę manipulacji… Czytaj więcej »

KEMOT
KEMOT
4 dni temu

No tak, analiza na podstawie zestawienia wielce zasłużonej bohaterki narodowej i uczestnika „Big brother” skompromitowanego Arłukowicza to tylko może zdarzyć się w tym szmatławcu. No cóż, jak autorytetami dla autorki tych wypocin jest banda folksdojczów z TVN czy GW to cóż pozostaje innego. „Jak widać ci, którzy wiele mówią i piszą Bogu, honorze i ojczyźnie, nie potrafią uszanować prawdziwej patriotki i bohaterki ryzykującej życiem w walce o ojczyznę. ” – i kto to pisze? Ta dla której racja stanu, poczucie wierności do ojczyzny czy dobro narodowe zamyka się w PRAWIE EUROPEJSKIM czy tezach KOD-u ! „Zamilknij ryj” (cyt. za Martą… Czytaj więcej »

Brzeszczotto
Brzeszczotto
4 dni temu

Warto też zauważyć, że dyspozycyjni i funkcyjni pracownicy antypolskich propagandowych szczekaczek i gadzinówek o esbeckiej genezie i neobolszewickiej proweniencji, zwanych przez ich samych „wolnymi mediami”, plujący na Prawdziwych Polaków Patriotów Katolików, wyraźnie stają po stronie zbrodniczych sowieckich organizacji NKWD, NKGB, KGB i GRU, słynących z wymordowania wielu milionów naszych rodaków. To już jest Mount Everest obrzydlistw nie tylko tego dnia, ale wielu dni, od momentu przekazania władzy przez komunistów ich agentom w trakcie szopki zwanej „okrągłym stołem”. Apeluję do moich Braci Polaków – omijajcie szerokim łukiem wszelkie publiczne zgromadzenia organizowane przez niepewnych podejrzanych ludzi.

Czytam i nie wierzę
Czytam i nie wierzę
4 dni temu

Ten dziadek we Wermachcie to nie był przypadek!

_comment image

Tusk w swojej biografi mówi że nie czuje się Polakiem a Kaszubem o tym że u niego w domu kolędowano po niemiecku a matka uczyła się j.polskiego dopiero po wojnie będąc już pełnoletnią! Tusk mówi o Pollsce – „Polska to nienormalność” a niedawno w Berlinie przyjąl nagrodę im. Walthera Rathenaua, Niemca który całe życie nienawidził Polski i chcial z nią wojny…

I to teraz 94 latka walcząca w Pwstaniu takich ludzi popiera?

emeryt
emeryt
4 dni temu

Ciekawe czy ta 94 letnia staruszka wie że PO przeciwna jest reparacjom od Niemiec za zbombardowanie Warssawy którą tak broniła w młodości!

https://fakty.plportal.pl/artykuly/polska-historia/platforma-obywatelska-w-sprawie-reparacji-wojennych-opowiedziala-sie-po

Last edited 4 dni temu by emeryt
brzeszczotuńcio
brzeszczotuńcio
4 dni temu

Ta starsza pani niepotrzebnie tam przyszła. Swoją szacowną osobą ze względu na wiek, świadomie, a być może nieświadomie, poparła kryptokomunistyczną hucpę. W naszym kraju jest trybunał konstytucyjny, a nie trybunał Julii P. Co to za idiotyczna narracja. A weterani walk o Wolną Polskę, powstańcy, czy partyzanci, zazwyczaj są ludźmi wierzącymi i popierającymi Wolnych Polaków Patriotów Katolików, partie i ugrupowania polityczne założone przez takich ludzi, a nie popierającymi organizacji założonych przez „resortowe dzieci”, dewiantów seksualnych, czy okrągłostołowo-styropianowych „demokratów” z esbeckiego nadania. Mówiąc krótko, ci szacowni starsi ludzie unikają takich spędów o czerwono-tęczowym zabarwieniu, jak diabeł święconej wody. Warto się nad tym… Czytaj więcej »

radek
radek
4 dni temu

Ta „starsza pani” jest bohaterem narodowym i ma prawo być wszędzie tam,gdzie zapragnie. I nikt jej w tym nie jest w stanie przeszkodzić.

katolik z fary
katolik z fary
4 dni temu

Właśnie. Warto się zastanowić, co było motorem przybycia tej starszej pani na to dość, jakby nie było, niebezpieczne zbiegowisko zorganizowane przez ludzi, którzy nie mają nic wspólnego z Bogiem, Honorem i Ojczyzną. Bohaterowie Narodowi, weterani i kombatanci zazwyczaj uczestniczą w rocznicowych imprezach i obchodach organizowanych przez patriotyczne organizacje, Prezydenta i Rząd RP oraz przez Kościół Rzymskokatolicki. Pobyt tej pani wśród tego szemranego towarzystwa właśnie o czerwono-tęczowym zabarwieniu (jak to zgrabnie ujęto w poprzednim poście) jest wysoce zagadkowy.

ben
ben
2 dni temu
Reply to  katolik z fary

Ta Pani jest bohaterem narodowym i nie boi się – jak widać – takich tchórzy, jak Robert Be:) Przyszła sobie, bo miała prawo, jako obrończyni tego miasta i ojczyzny. A jakie prawo miał Bąkiewicz?

kolo
kolo
4 dni temu

Bąkiewicz w odpowiedzi zaprosi na marsz niepodległości innego uczestnika powstania warszawskiego – wśród członków onr trwa zbiórka pieniędziy na jego podróż z Berlina i zakwaterowanie :D

bloger
bloger
4 dni temu

Powstanie Warszawskie wybuchlo po intrygach londyńskich debilnych , polskich prowokatorów ,wbrew opiniom polskich i zachodnich polityków.Jeżeli składać hołdy ,to tylko mieszkańcom miasta ,ktorzy zgineli w bezsensownej walce.
Polityczne oszołomstwo myślało ,że jak wybuchnie powstanie ,to Stalin stojący na Pradze z milionowa armią narobi ze strachu w gacie

ROMAN
ROMAN
4 dni temu

No tak – widzę że nasz koniec zbliża się wielkimi nie krokami a sasami .
Przodkowie w grobach się przewracają .

radek
radek
4 dni temu

Wiec zwołany przez pana Tuska w obronie najżywotniejszych interesów Polski i jej mieszkańców pokazał,że możliwości rządzącej formacji już się wyczerpały. Pozostało im tylko wysługiwanie się w propagandzie ludźmi z marginesu intelektualnego. Kogo reprezentuje pan Bąkiewicz,wszyscy wiemy. Pani Wanda Traczyk-Stawska trafnie i głośno faceta zdemaskowała. Kolejny „obrońca” polityki niechcianej przez większość partii to pan Wyszkowski. On od najmłodszych lat „obalał komunę” i z trudem skończył szkołę podstawową. Po jej ukończeniu doszedł do wniosku,że tyle nauki już mu wystarczy i został czołowym propagandzistą partii Kaczyńskich. Dobrze,że wszystko dzieje się na naszych oczach, co da wielu ludziom prawdziwy obraz ugrupowania,które prowadzi nasz kraj… Czytaj więcej »

ROMAN
ROMAN
4 dni temu
Reply to  radek

Czyli to samo co 250 lat temu – karuzela się kręci.

brzeszczotuńcio
brzeszczotuńcio
4 dni temu
Reply to  radek

Na tego typu hucpy okrągłostołowo-styropianowi „demokraci” z esbeckiego nadania, mieniący się postępowymi Europejczykami, zazwyczaj przywożą ludzi z zewnątrz, którym płacą za uczestnictwo w tego rodzaju spędach.

radek
radek
4 dni temu

Pisowska propaganda częściowo osiągnęła cel,jaki rządząca partia przed nią postawiła. Udało jej się skutecznie podzielić społeczeństwo i ten podział utrwalić. Polacy zaczęli nienawidzić się wzajemnie i życzyć sobie jak najgorzej. Osoby inaczej myślące od oficjalnej linii partii Kaczyńskiego, określane są mianem zdrajców,wrogów,ludzi złej woli czy też potomków nieboszczki partii socjalistycznej. Duża część wyborców PiS chce zobaczyć „lewactwo”, „ideologię LGBT” czy „targowicę” autentycznie bite po twarzy,podeptane,poniżone i realnie cierpiące fizyczny ból. W tym celu bojówki pana Bąkiewicza noszą pałki,sygnety i inne „pokojowe” akcesoria,jak tłumaczą celem ochrony kościołów. Trzymaja w jednej ręce różaniec /pancerny/ a w drugiej pałkę lub maczetę. Bojówki PiS… Czytaj więcej »

stary
stary
4 dni temu
Reply to  radek

Tyle że to Tusk na powrót do polskiej polityki otrzymal od Merkel pudełko zapałek i podpala Polskę

radek
radek
4 dni temu
Reply to  stary

Jak chcesz kogoś ugryźć, wpierw sprawdź czy twoje zęby dadzą radę. Powtarzasz slogan ukuty na Nowogrodzkiej i pewnie nie wiesz,że pani Merkel była najbardziej propolskim kanclerzem Niemiec i odchodzi z urzędu.Niszczycielami Polski są ludzie,którzy skłócili nas ze wszystkimi sąsiadami,prócz Morza Bałtyckiego.

ben
ben
4 dni temu

Tak, na pewno bohaterkę powstania warszawskiego przywieziono „z zewnątrz”. Przeczytaj głupi chłopie biografię pani Traczyk – Stawskiej – jeżeli w ogóle umiesz czytać chamie skończony!

katolik z fary
katolik z fary
4 dni temu
Reply to  ben

Oto jest wzrcowy przykład języka miłości, prezentowany przez osobników zaliczanych do szemranego czerwono-tęczowego towarzystwa. Prawdziwi Katolicy Polacy nienawidzą zło, które jest szerzone przez zdrajców, dewiantów seksualnych, dawnych esbeków i partyjniaków, którzy przefarbowali się na „demokratów” z okrągłostołowo-styropianową genezą stworzoną przez ich mocodawców z dawnej komunistycznej bezpieki. To komunistyczne bojówki w postaci takiej „antify”, „strajku kobiet” i wszelkiego kodziarstwa posługują się wulgarnym językiem oraz sprzętem, który powinien pozostać w garażu lub w policyjnym depozycie.

ben
ben
2 dni temu
Reply to  katolik z fary

Wieszcz napisał „gwałt niech sie gwałtem odciska” – do chama trzeba mówić po chamsku – inaczej cham nie zrozumie