Nie nastawiamy się na wygraną – to nie zawody

Trio KET w sobotę zawalczy o nagrodę główną w programie Mam Talent. Fot. Archwum

– Teraz ćwiczą codziennie. Nie chodzą nawet do szkoły… Trening stawiają na pierwszym miejscu. Dużo już potrafią i uważam, że to ich najlepszy czas – mówi Regina Małek, trenerka zespołu Trio KET, który 27 listopada zawalczy o nagrodę główną w programie Mam Talent.

Kilka dni temu, 20 listopada, odbył się IV, ostatni półfinał telewizyjnego show. Dziewczyny z Podkarpacia awansowały do finału dzięki tzw. dzikiej karcie. Oznacza to, że zdobyły największą liczbę głosów od telewidzów. Zespół uczy się w Klubie Akrobatyka Ropczyce w składzie: Kamila Bizoń (15 lat), Emilia Królikowska (15 lat) i Antonina Dłużeń (13 lat). Zostały połączone w trio 5 lat temu przez swoją trenerkę. Przygotowania do ostatniego odcinka to wymagający czas. Dziewczyny muszą ćwiczyć codziennie. – Teraz nie chodzą nawet do szkoły, nie mają kiedy. Od godz. 10 do 15 jestem z nimi na sali. Normalnie też ćwiczą po 3-4 godziny dziennie. Na sobotę przygotowujemy jeden układ, ale z wyjątkową historią – zdradza trenerka grupy. To ona zachęciła je do zgłoszenia się do programu. – Dużo już potrafią i uważam, że to najlepszy czas. Nie wiadomo jak długo będą mogły występować w trójkę, ciągle dorastają – mówi Małek. Nagrodą dla zwycięzcy jest 300 tys. zł. – Trudno mi powiedzieć, czy wygrają. Bycie tu to i tak wielki sukces. Jeżeli po programie będą miały możliwość wystąpienia gdzieś, to będziemy zadowolone. Nie idziemy tam z nastawieniem na wygraną, bo to nie są zawody – podkreśla trenerka. Akrobatki nie zwalniają tempa. Z ich mediów społecznościowych dowiadujemy się, że kilka dni temu zdobyły srebrny medal w kategorii 12-18 w XIII Grand Prix Polski im. Stanisława Geronia w Akrobatyce Sportowej. Zostały też powołane do kadry narodowej i jadą na Mistrzostwa Świata do Baku. W sobotę 27 listopada o godz. 20 na antenie TVN zawalczą o wygraną w programie Mam Talent. Zachęcamy do głosowania!

ks

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Chikagowiec
Chikagowiec
8 miesięcy temu

Niech nie chodza do szkoly bo po co im nauka i wiedza. One beda GIMNASTYCZKI !
Ciekawe ze na Amerykanskich Uniwersytetach graja w koszykowke i cwicza w druzynach sportowych studenci ktorzy studiuja bo gimnastka chleba nie da !