Niebezpieczny remont w centrum Rzeszowa?

Mieszkańców niepokoi m.in. metalowa belka na zewnątrz budynku, przywiązana tylko pasem. Fot. Wit Hadło

Trwa remont zabytkowej kamienicy przy al. Piłsudskiego 5 w Rzeszowie. Czytelnicy Super Nowości zwracają uwagę, że nie jest on, ich zdaniem, prowadzony w sposób bezpieczny. Na opinię czytelników wskazuje fakt wiszących niedawno dwóch metalowych belek w oknach kamienicy. – Belki te są przypięte jakimś pasem do czegoś wewnątrz kamienicy – przekazał nam Mateusz, mieszkaniec Rzeszowa.

– Dla mnie wygląda to stanowczo niebezpiecznie – dodaje Czytelnik Mateusz. Z kolei Marzena, mieszkanka tej samej alei, która często przechodzi obok remontowanej kamienicy, zwraca uwagę, że „stojące na chodniku ogrodzenie wskazuje, że prowadzone są np. prace na wysokości”. – W ogóle nie ma jednak tabliczki o remoncie. Stoi tylko zapora, jest siatka. – zaznacza. Ponad stuletni budynek przy al. Piłsudskiego 5 od 2019 r. jest własnością prywatnego inwestora. Miasto zamieniło się kamienicą z deweloperem. W zamian rzeszowski ratusz otrzymał budynek przy ul. Architektów. Prowadzony jest tam teraz żłobek. Zamianę nieruchomości „zaklepali” z radni końcem 2019 r.
– Nie ma powodów do obaw – zapewnia Bogusław Sobczyk, dyrektor marketingu Developres sp. z o.o., właściciela kamienicy. – Mieszkańcy zgłaszali fakt, ich zdaniem, nieprawidłowości podczas prac budowlanych do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego dla Miasta Rzeszowa. Kontrole inspektorów nie wykazały żadnych nieprawidłowości – dodaje Sobczyk, który jednocześnie prosi mieszkańców o wyrozumiałość i zaufanie. – Wszystko odbywa się zgodnie z poszanowaniem przepisów budowlanych i bhp – dodaje. Nadzór budowlany poinformował nas tylko o „trwających czynnościach kontrolnych”, nie wskazując na ich wyniki.

Dominik Bąk