Nowe autobusy MPK będą pomarańczowo-srebrno- grafitowe

Tak będą wyglądały nowe autobusy MPK, które przyjadą do Rzeszowa już jesienią tego roku.

RZESZÓW. Jest już oficjalna decyzja w sprawie koloru nowych autobusów MPK. Będą one pomarańczowo-srebrno-grafitowe, tak jak proponował Zarząd Transportu Miejskiego.

Ostateczna decyzja należała jednak do prezydenta Tadeusza Ferenca. – Pomarańcz to barwa ciepła, a kiedy przyjdzie słota, ociepli nam życie i poprawi humor naszym pasażerom – zachwala kolor autobusów Łukasz Dziągwa, dyrektor ZTM.

Umowa z Mercedesem i Autosanem na dostawę co najmniej 40 autobusów zostanie podpisana nie jak planowano początkowo 10 lipca podczas Sesji Rady Miasta, lecz dzień wcześniej, w poniedziałek 9 lipca. W tym dniu odbędzie się również prezentacja nowych autobusów (Autosan Sancity 10LF i Mercedes Citaro), które będzie można oglądać pod ratuszem od godz. 8 rano. Zakupione autobusy trafią do Rzeszowa jeszcze w tym roku.

ksz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Satin
Satin
8 lat temu

The Bill…..

Ola
Ola
8 lat temu

zamiast malować mpk powinni wydać pieniądze na ważniejsze rzeczy. Mnie ani trochę nie obchodzi jakim autobusem jadę do szkoły, ważne żebym nie musiała codziennie płacić wygórowanych cen i żeby był punktualny…

Romek
Romek
8 lat temu

Ten pomarańczowy kolor ma symbolizować złoto dla ‚Władcy Rzeszowa” srebrny dla reszty urzędników,a grafit dla reszty szaraczków