Nowy Styl przejmuje niemiecką firmę

Na zdjęciu znajdują się od lewej: Jerzy Krzanowski, wiceprezes Zarządu Grupy Nowy Styl, Ron Stern, współudziałowiec Grupy Nowy Styl, Peter Rohde, Właściciel Rohde & Grahl oraz Adam Krzanowski, Prezes Zarządu Grupy Nowy Styl. Fot. Archiwum

KROSNO. Grupa Nowy Styl umacnia swoją pozycję na rynku 

Grupa Nowy Styl, jedna z najprężniej rozwijających się grup meblarskich w Europie, przejmuje kolejną niemiecką firmę – Rohde & Grahl – spółkę produkującą i sprzedającą krzesła i meble biurowe, posiadającą spółki zależne w Niemczech i Holandii, o przychodach na poziomie ponad 40 mln euro.

Rohde & Grahl to marka znana i ceniona na rynku europejskim, w szczególności niemieckim i holenderskim. Jej oferta skierowana jest przede wszystkim do biur i miejsc publicznych. Całą swoją produkcję spółka lokalizuje w Niemczech; w skład firmy wchodzi również niderlandzka spółka zajmująca się dystrybucją produktów firmy na terenie Holandii.

Co oznacza ta inwestycja?
Przejęcie Rohde & Grahl to kolejna inwestycja Grupy Nowy Styl. Dzięki niej NS poszerzy swoją sieć dystrybucji, a także uzupełni asortyment produktów o kolejne ergonomiczne krzesła, a także meble biurowe, sofy i meble specjalnego przeznaczenia.

Po akwizycji przychody Grupy Nowy Styl na rynku niemieckim wyniosą w 2013 r. ok. 70 mln Euro. Rohde & Grahl zostanie tym samym szóstą marką w portfolio Grupy Nowy Styl, a drugą pozyskaną na rynku naszego zachodniego sąsiada w drodze akwizycji.

Ostatnie przejęcie miało miejsce w lutym 2011 roku i również dotyczyło rynku niemieckiego. Zakupiona wtedy marka Grammer Office uzupełniła ofertę Grupy NS o wielokrotnie nagradzane krzesła i fotele biurowe. Sukces z jakim dokonano poprzedniego przejęcia odzwierciedlił się w umocnieniu pozycji firmy na rynkach zachodnich. – Decyzja o zakupie kolejnej firmy na rynku niemieckim jest kontynuacją przyjętej dwa lata temu strategii głębszej penetracji tego rynku oraz zdobywania na nim mocnej pozycji – dodaje prowadzący projekt Rafał Chwast, wiceprezes Zarządu i Dyrektor Finansowy Grupy Nowy Styl.

Wioletta Zuzak

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments