O dezinformacji w samorządach na Uniwersytecie Rzeszowskim

W konferencji wezmą udział m.in. Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa (pierwszy z lewej) oraz Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. Fot. Wit Hadło

Dziś w Rzeszowie odbędzie się konferencja Media Info 2023, poświęcona kwestii dezinformacji w przestrzeni publicznej. W auli Królowej Jadwigi Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Rejtana spotykają się eksperci, praktycy, badacze, a także samorządowcy, w tym marszałkowie, prezydenci miast, starostowie, burmistrzowie. Zastanawiają się, jak obronić mieszkańców przed największym zagrożeniem XXI w.

– Naszym celem jest pomoc samorządom w obronie przed konsekwencjami fałszywych informacji – mówi Marek Poręba, przewodniczący Fundacji Oksymoron Instytut Badań Społecznych i Mediów, która jest organizatorem konferencji. W czwartek zostaną zaprezentowane wyniki badania „Samorządy wobec dezinformacji”. Objęło ono swoim zasięgiem jednostki samorządu terytorialnego w Polsce. – Wyniki, które zaprezentujemy podczas Media Info skłaniają do podjęcia pilnych działań, bowiem zorganizowana i planowa dezinformacja prowadzona jest profesjonalnie, a więc wymaga równie profesjonalnej obrony – dodaje dr Zbigniew Chmielewski z Oksymorona.
Organizatorzy przewidują również wręczenie statuetki Oksymoron Roku 2022, przyznawanej za publiczną wypowiedź, akcję, projekt lub publikację w dziedzinie mediów, polityki, reklamy, mającą przełomowe znaczenie bądź obalającą mit, tabu. Wśród panelistów znajdują się m.in. dr Jacek Karnowski, prezydent Sopotu, Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, dr hab. Anna Siewierska-Chmaj z Uniwersytetu Rzeszowskiego, dr hab. Monika Kaczmarek-Śliwińska z Uniwersytetu Warszawskiego.
Konferencja rozpocznie się o godz. 9 rano w budynku A1 Uniwersytetu Rzeszowskiego i potrwa do późnego popołudnia. Wstęp jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji na stronie mediainfo.oksymoron.org.pl.

Kinder