Obecny rynek pracy w Rzeszowie

W 2022 roku w Rzeszowie gwałtownie wzrosła liczba wolnych miejsc pracy. Warto przestudiować, w jakich sektorach zapotrzebowanie na pracowników jest największe, aby dopasować swoje kompetencje do środowiska zawodowego, w jakim w przyszłości zechcemy się na co dzień poruszać. Rzeszów jest niezwykle otwarty na zatrudnianie pracowników z Ukrainy, ponieważ jest to miasto, do którego po przekroczeniu wschodniej granicy trafia się najszybciej. Dla jednych pozostaje punktem zaczepienia na dłużej, dla innych miejscem tymczasowym. Na brak pracy nie można narzekać.

Praca w Rzeszowie po pandemii 

Wystarczy prześledzić najpopularniejsze przeglądarki z ofertami pracy, np. Aplikuj.pl, aby zauważyć, jak wiele się zmieniło od czasu, gdy pandemia ustała. Przede wszystkim, stopniowo odradza się branża gastronomiczna. Tam zawsze można znaleźć pracę, nawet jeśli szukamy czegoś jedynie w charakterze sezonowym. Ludzie są już zmęczeni covidowymi zmaganiami i wielomiesięcznym przebywaniem na przymusowych kwarantannach. Nic więc dziwnego, że restauracyjne ogródki zapełniają się jeden po drugim i w związku z tym brakuje rąk do pracy. Całkiem nieźle zarobić więc można jako pomoc kuchenna, kelner, szef kuchni czy barman. Do ustawowych zarobków dochodzą jeszcze napiwki. W sprzyjających warunkach pracownik gastronomii może dorobić się drugiej pensji. W przypadku uchodźców wspomagających rodzinę w Ukrainie lub rodzica wychowującego kilkoro dzieci – jest to rzecz nie bez znaczenia.

Praca Rzeszów – gdzie pilnie potrzebni są fachowcy?

Wykwalifikowanych i doświadczonych fachowców potrzebuje nie tylko branża gastronomiczna, ale również środowisko IT. Zawód informatyka zawsze był na wagę złota, zwłaszcza, że teraz żyjemy w czasach, gdy ludzie robią zakupy głównie przez Internet. Usprawnianie pracy sklepów internetowych o międzynarodowym zasięgu, wdrażanie ułatwień logowania i przeprowadzania płatności cyfrowej, inwestowanie w kryptowaluty – to wszystko wymaga rąk specjalistów. W Rzeszowie znajdziemy wiele ofert pracy kierowanych przez korporacje właśnie do absolwentów szkół wyższych o kierunku informatyka. Pracę w sektorze IT znaleźć mogą także absolwenci liceów o profilach informatycznych, jeśli posiadają już na tyle dużą wiedzę, by bez problemów znaleźć się w ścisłym gronie elity programistów i administratorów systemów zarządzających najpopularniejszymi platformami sprzedażowymi w Polsce. 

Praca w Rzeszowie – jak znaleźć najlepiej płatną? 

Nie da się ukryć, że sama satysfakcja z pracy to nie wszystko. Musimy cieszyć się godną zapłatą, by w pełni docenić nasze zdolności oraz środowisko pracy. Jeśli nie chcemy w czasie rozmowy kwalifikacyjnej poczuć się niemiło zaskoczeni, gdy usłyszymy propozycję stawki nie do końca zgodną z naszymi oczekiwaniami, możemy skorzystać z narzędzia https://www.aplikuj.pl/kalkulator-wynagrodzen. Na jego podstawie łatwo przeanalizujemy trendy zmieniające się na rynku oraz oczekiwania potencjalnych pracodawców. Łatwo można obliczyć stawki godzinowe, miesięczne czy tygodniowe. Prześledzić można wszystkie typy umów, jakie czekać będą na nas na skomplikowanym rynku pracy. Okazuje się, że pracownik fizyczny nierzadko może zarobić więcej od pracownika umysłowego, co jeszcze kilka lat temu nie było takie oczywiste.