Obniżyli pensję staroście

Od tego miesiąca starosta Józef Kardyś (59 l.) zarabia 12 365 zł brutto. Fot. Autor
Od tego miesiąca starosta Józef Kardyś (59 l.) zarabia 12 365 zł brutto. Fot. Autor

KOLBUSZOWA. Miesięczna zarobki włodarza powiatu spadły do 12 365 zł. 

Dwanaście tysięcy trzysta sześćdziesiąt pięć złotych brutto – tyle od 1 bm. miesięcznie zarabia starosta kolbuszowski, Józef Kardyś (59 l.). To i tak o 35 zł mniej niż dotychczas. Pensję staroście na ostatniej sesji obniżyli radni powiatowi.

Jak tłumaczył Mieczysław Burek (53 l.), przewodniczący Rady Powiatu, redukcja wynagrodzenia była konieczna, gdyż obligatoryjny wzrost dodatku stażowego o dwa procent spowodowałby, że pensja starosty Józefa Kardysia (59 l.) byłaby wyższa niż określa to ustawa o pracownikach samorządowych..

Zgodnie z ww. ustawą, maksymalne wynagrodzenie starosty nie może przekroczyć siedmiokrotnej kwoty bazowej, która wynosi 1 766,66 zł. Mnożąc to przez siedem wychodzi, że maksymalna pensja starosty może wynosić 12 365 zł. W związku z tym, aby być w zgodzie z literą prawa, do tej kwoty (o 35 zł) obniżono miesięczną wypłatę Józefowi Kardysiowi.

Przypomnijmy, że ostatnią podwyżkę zafundowali staroście radni w lutym ub. r. Przy głosowaniu 16 radnych, dwóch z nich – Mieczysław Maziarz (64 l.) i Dariusz Bździkot (49 l.) – wstrzymało się od głosu. – Wystarczy popatrzeć na to, co się dzieje wokół nas, jaki jest poziom życia. To daje przejrzysty komentarz do mojego głosowania – wyjaśniał Bździkot.

Paweł Galek

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
galicjok
galicjok
8 lat temu

Czy to nie aby kapke za wiele ?
Moze by tak jeszcze JAJO bo teraz tak dajo !