Obywatel Włoch w rękach policji

Fot. Archiwum

PRZEMYŚL.54-letni obywatel Włoch usłyszał zarzut oszustwa. Mężczyzna oferował do sprzedaży rzekomo markowe urządzenia wraz z dokumentacją mająca potwierdzać ich autentyczne pochodzenie.

W kwietniu br. mieszkaniec Przemyśla powiadomił tutejszą Komendę Miejską Policji o fakcie zakupu agregatu prądotwórczego. Za kwotę prawie 3000 złotych sprzedał mu go obywatel Włoch, który gwarantował legalne pochodzenie towaru i zapewniał, że został wyprodukowany przez renomowanego producenta. Ten ostatni fakt miało gwarantować m.in.  logo widniejące na obudowie urządzenia.

Wkrótce po dokonaniu rzekomo intratnej transakcji klient zorientował się, że padł ofiarą oszusta. Według opinii fachowców zakupił nie oryginalny sprzęt, którego rzeczywista wartość to około 700 złotych.

Policjanci wykonywali czynności dochodzeniowo-śledcze w tej sprawie. W ich trakcie ustalili, że podejrzany ponownie jest w Przemyślu i kilka minut wcześniej dokonał kolejnej oszukańczej transakcji. Funkcjonariusze natychmiast podjęli pościg, w wyniku którego po kilkunastu minutach 54-letni obywatel Włoch został zatrzymany.  Okazało się, że  poruszał się samochodem osobowym wynajętym z wypożyczalni.

Mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa oszustwa i złożył wyjaśnienia. Prawdopodobnie liczba poszkodowanych przez cudzoziemca może być znacznie wyższa. W chwili obecnej przemyska komenda prowadzi pięć spraw o oszustwo, w których podejrzanym jest zatrzymany obcokrajowiec.

Policjanci zwrócili się z wnioskiem do Prokuratury Rejonowej w Przemyślu o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Wniosek trafił do sądu, który w swoim postanowieniu przychylił się do wniosku śledczych i tymczasowo aresztował obywatela Włoch na okres 60 dni.

Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

tc/KMP

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
inspektor US
inspektor US
8 lat temu

Jezeli solidnie rozliczal sie z fiskusem podajac cene zakupu i cene sprzedzy to NIC MU NIE BEDZIE. Odprowadzal podatek i O CO CHODZI ?
Kazdemu wolno handlowac jak tylko potrafi a ze cos jest inaczej to klient ogladal towar zanim zakupil i to klienta wina ze nie sprawdzil towaru przed zakupem.
Prosze nie robic sensacji BO TAK HANDLUJE KAZDY biznes !!