Ogień zabrał im wszystko

Fot. OSP Dukla

Młode małżeństwo z dwójką dzieci w wieku 8 i 9 lat straciło dach nad głową. Ich dom strawił ogień, budynek nie nadaje się do ponownego zamieszkania. Rodzina chce go odbudować, ale aby to zrobić potrzebuje pomocy.

Ogień wybuchł w domu przy ulicy Długiej w Równem w sobotę przed godziną 22. W budynku przebywała wtedy kobieta z dziećmi. Na szczęście zdążyli w porę opuścić dom, żadne z nich nie odniosło obrażeń.

Ogień rozprzestrzeniał się bardzo szybko. Mimo trwającej kilka godzin akcji gaśniczej prowadzonej przez kilkudziesięciu strażaków państwowej i ochotniczej straży pożarnej, budynku nie udało się uratować, aktualnie nie nadaje się on do zamieszkania. Rodzina znalazła schronienie u sąsiadów, gmina szuka dla niej lokalu zastępczego na czas odbudowy domu.

Przyczyna wybuchu ognia nie jest znana, straty oceniono na około 150 tysięcy złotych. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dukli uruchomił specjalne konto na które można wpłacać fundusze na odbudowę domu. – To bardzo dobrzy i lubiani ludzie, spotkała ich straszna tragedia. Bardzo chcemy pomóc im w odbudowie domu, dlatego za pośrednictwem Super Nowości chcielibyśmy gorąco zaapelować o wsparcie w postaci przekazywania materiałów budowlanych lub wsparcia zbiórki pieniężnej. Z całego serca dziękujemy wszystkim za okazane serce i pomoc – mówi Małgorzata Bielec, dyrektorka MOPS w Dukli.

Pieniądze można wpłacać na konto nr 10 1020 2964 0000 6102 0003 3878 z dopiskiem „Pomoc dla rodziny z Równego”.

Martyna Sokołowska

 

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
felczer
felczer
4 miesięcy temu

Taka teraz moda że podpala się bude często podpartą kołkami w jakiej się mieszka, a ze zbiórek pieniędzy od mieszkanców wybudują nowy murowany dom i dołożą jeszcze extra wyposażenie.
Prawda że można ?