Okrągła kładka będzie jeszcze droższa?

Okrągła kładka według zamysłu ratusza ma stanąć nad skrzyżowaniem al. Piłsudskiego i ul. Grunwaldzkiej.

RZESZÓW. W piątek, mimo wakacyjnej przerwy rzeszowscy radni zbiorą się o godz. 15 na nadzwyczajnej sesji. Zajmą się propozycją zwiększenia w budżecie kwoty zarezerwowanej na budowę tzw. okrągłej kładki nad al. Piłsudskiego.

Wszystko przez to, że decyzją prezydenta Tadeusza Ferenca przetarg na budowę kładki nie będzie powtarzany i miasto zaakceptuje najniższą z cen zaproponowanych przez wykonawców, chociaż jest większa od tej zaplanowanej w budżecie.

Przypomnijmy, że w przetargu zgłosiło się 6 firm. Najniższa z ofert opiewa na ok. 12,4 mln zł, a najwyższa to 14,8 mln zł. Tymczasem w budżecie zapisano tylko 10 mln zł – w 2011 r. 1,3 mln, zaś w 2012 r. kolejne 8,7 mln zł. Urzędnicy mogli powtórzyć przetarg licząc, że nowe oferty będą niższe. Prezydent woli jednak zwiększyć kwotę na okrągłą kładkę do 12,4 mln zł i podpisać umowę z najtańszym wykonawcą.

To oznacza jednak konieczność zwołania nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. Opozycja już zapowiada, że będzie wzywać do rezygnacji z tej kontrowersyjnej i coraz bardziej kosztownej inwestycji. Według planów ratusza kładka ma być gotowa w 2012 r. Na jej projekt wydano ponad 420 tys. zł.
kk

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
roman
roman
9 lat temu

ta kładka jak i obecny pomnik przy rondzie stana sie wizytówka – mega metropolii która powstanie po kolejnych przyłaczeniach sasiednich miejscowosci to chyba nastapi za 300 lat jak bedzie super – i wtedy ta kładka bedzie hitem wizji naszego wodza

maryjan
maryjan
9 lat temu

tyle jadu na tadka ale przeciez ktos wybral dziadka. moze tym ktorzy na niego glosowali podoba sie taki rzeszow. a tu tylko ujadaanie na cudownego gospodarza, sprawnego menadżera i człowieka obdarzonego unikatowa wizja europejskiego miasta. choc ja osobiscie nie budowalbym kladki. raczej skladalbym na kolejke linowa. jak sie odpusci kilka genialnych pomyslow to uskladamy na jeden megagenialny. kolejke z ratusza na kasprowy wierch. to by bylo fajne. no i bardziej potrzebne niz okragla kladka

to ja
to ja
9 lat temu

tadek do wylotu ..plus wszyscy dyrektorzy

pawel
pawel
9 lat temu

Wiecie co Głosujmy na Ferenca do Senatu to sie go pozbedziemy

ja
ja
9 lat temu

Za takie pieniądze to można wybudować pod ziemią stacje metra z systemem przejść i pomieszczeniami użytkowymi …

Sprawiedliwy
Sprawiedliwy
9 lat temu
Reply to  ja

za 12mln chcesz wybudować stacje metra buahahaha pisolu schowaj sie pod ziemie i nie wychodź przez najbliższe 20 lat.