Oleszek do szpitala?

PRZEMYŚL, RZESZÓW. Wieść niesie, że nowym dyrektorem szpitala w Przemyślu ma zostać Rafał Oleszek (na zdj.).

Podobnie, jak było w przypadku dyrektora Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej, jeszcze nie odwołano z tego stanowiska Mariusza Olbromskiego, a już pojawiały się spekulacje na temat tego, kto go zastąpi. Nie inaczej jest w przypadku szefa Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu. Nadal kieruje nim Janusz Hamryszczak, ale pojawiły się plotki, że nowym dyrektorem placówki ma być Rafał Oleszek. Pikanterii wszystkiemu dodaje fakt, że obaj panowie zasiadają w przemyskiej Radzie Miejskiej. Pierwszy w klubie PiS, drugi w PO.

Jak na razie urząd marszałkowski nie zdradza ani słówkiem, czy plotka o nominacji Oleszka na dyrektora Szpitala Wojewódzkiego jest chociaż teoretycznie prawdziwa. Wiesław Bek, rzecznik marszałka Karapyty podkreślił, że nie ma do przekazania żadnych informacji na ten temat. Tymczasem w Przemyślu coraz głośniej mówi się o tym, że stanowisko dyrektora szpitala dla Oleszka, ma być „ukłonem” dla niego ze strony lokalnej PO, za to, że ostatecznie władze partii nie zgodziły się, by kandydował on na prezydenta Przemyśla z listy Platformy. Tego rodzaju sugestie można wyczytać m.in. na jednym z „miejskich” forów, podobnie, jak to, że Oleszka popiera poseł z PO, Piotr Tomański. Rafał Oleszek sprawę kwituje krótko. – Bez komentarza – odpowiedział na nasze pytania czy spodziewa się nominacji na dyrektora szpitala po odwołaniu Hamryszczaka oraz czy takową przyjąłby.

Czy to bajka, czy nie bajka?

Plotka, czy nie – nie wiemy zatem, ale pikanterii całej sytuacji dodaje fakt, że Janusz Hamryszczak i Rafał Oleszek zasiadają w przemyskiej Radzie Miejskiej, a właśnie ta rada będzie opiniowała ewentualne odwołanie Hamryszczaka ze stanowiska dyrektora szpitala.

Rafał Oleszek najlepiej wie, co to znaczy, bo cztery lata temu rada poprzedniej kadencji głosowała w jego sprawie. Wówczas pracodawca Oleszka chciał go zwolnić, ale jako jeden z powodów tej decyzji podał taki, który z ustawy wykluczał wyrażenie zgody przez radę. Powód ten miał bowiem związek z wykonywaniem przez Oleszka obowiązków radnego, a Ustawa o samorządzie gminnym zabrania radzie przychylenia się do wniosku pracodawcy w takim przypadku. Jakie powody odwołania Hamryszczaka poda zarząd województwa i jak ustosunkuje się do nich rada, nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że sprawa budzi coraz większe emocje.

Rafał Oleszek w 2008 roku kierował radą społeczną Szpitala Wojewódzkiego, z wykształcenia jest prawnikiem, ale ma ukończone także inne kierunki studiów, głównie z zakresu administracji i zarządzania. Prowadzi własny biznes oraz jest wykładowcą na wyższej uczelni. W poprzedniej kadencji Rady Miejskiej krótko był jej przewodniczącym

Monika Kamińska

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments