Oliwka z Kolbuszowej potrzebuje naszej pomocy

Oliwka ze swoim tatą, panem Jackiem Kretem. Fot. Paweł Galek

KOLBUSZOWA.

Za jej pięknym uśmiechem kryje się wojowniczka, która w swoim krótkim życiu przeszła wiele ciężkich chwil. Oliwia Kret ma 10 lat, mieszka w Kolbuszowej i cierpi na padaczkę lekooporną skroniową. Dziewczynka jest rehabilitowana ale tylko kosztowna operacja w Niemczech niesie jakiekolwiek nadzieję na jej wyleczenie.

Oliwia Kret jest skrajnym wcześniakiem. Od urodzenia cierpi na padaczkę lekooporna skroniowa. Przyczyną choroby jest znaczne uszkodzenie funkcji lewej półkuli. Tylko operacja poprzedzona jedenastodniowym EEG-video monitoringiem niesie nadzieję na jej wyleczenie. Taką możliwość jest w Klinice w Vogtareuth w Niemczech. Kosztuje to 40 tys. euro. Niestety kwota ta przekracza możliwości finansowe rodziców Oliwii, państwa Alicji i Jacka.

– Zdajemy sobie sprawę, że jest wiele pokrzywdzonych przez los osób, szczególnie małych dzieci. Niemniej jednak i my prosimy o pomoc dla naszej Oliwki. Jednocześnie składamy serdeczne podziękowania za każdą darowiznę i wsparcie – mówi nam Jacek Kret.

 

Pomóc Oliwii możemy przekazując 1 % swojego podatku przy wypełnianiu PIT.W tytule należy podać numer: KRS 00000 37904. W rubryce „informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1% wpisujemy: 39214 Kret Oliwia. Można także dokonywać wpłat na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”: ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa, Alior Bank S.A., 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994. Tytułem: 39214 Kret Oliwia.

pg

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
felczer
felczer
4 miesięcy temu

A Rydzyk się pasie na ludzkiej krzywdzie i jak świnia obrasta w sadło !

Były alumn
Były alumn
4 miesięcy temu

Ze względu na niskie dochody, jeśli nie jesteś w stanie zarobić wystarczającej ilości gotówki, aby wypełnić codzienne problemy z gotówką, powinieneś uzyskać pomoc zewnętrzną od ORGANIZACJI Charytatywnych. W Kościele Katolickim jako że jesteśmy jego członkami takie organizacje jak CARITAS i podobne organizacje, oraz każda parafia MA OBOWIĄZEK KATOLICKI opieki nad swoimi członkami w parafii. Parafia to nie tylko przyjemność zbierania kasy od wiernych, ale też OBOWIĄZKI które muszą kapłani i Rada Prafialna wykonywać względem wiernych ! Zwróć się o pomoc do swojej PARAFI która MUSI ci tej pomocy udzielić. Jeżeli nie będą się wywiązywali ze swoich obowiązków zgłoś tą sprawę… Czytaj więcej »

radek
radek
4 miesięcy temu

Gdyby rząd nieudaczników skierował 70 mln złotych na dofinansowanie kosztownych operacji i zabiegów dla potrzebujących zamiast na nieodbyte wybory,wielu ludzi odniosło by zwycięstwo nad chorobami. Gdyby rząd niezwykle niekompetentnych ludzi ale cwanych wydrwigroszów zamiast zakupu nieprzydatnych respiratorów i maseczek,przeznaczył roztrwonione wówczas pieniądze na leczenie potrzebujących,wszyscy chorzy na rzadkie schorzenia mieliby skuteczną pomoc bez konieczności upokarzającego żebrania. Pogarda PiS wobec społeczeństwa zdaje się nie mieć końca i ograniczeń.