Opiekacze do kanapek ranking najlepszych modeli

Opiekacz do opiekania kanapek to jedno z najbardziej lubianych kuchennych urządzeń. Jakie funkcje powinien posiadać najlepszy opiekacz? Czym cechuje się dobry opiekacz i jak przygotować w nim nie tylko kanapki, ale także chrupiące gofry?

 

Opiekacz do przygotowania kanapek – jakie funkcje powinien posiadać?

Opiekacz do kanapek jest urządzeniem, które uratuje niejedno śniadanie. Służy do przygotowywania kanapek, ale także do grillowania czy pieczenia gofrów. Podstawowym elementem każdego opiekacza są zamontowane na stałe płytki do trójkątnych kanapek. To zdecydowanie podstawowe wyposażenie, pozwalające na pieczenie klasycznych kanapek. Niektóre modele opiekaczy posiadają wymienne płytki, pozwalające np. na zamianę klasycznego opiekacza w wielofunkcyjną gofrownicę. Wybierając opiekacz, zawsze zwracaj uwagę na moc. Im jest ona większa, tym opiekacz nagrzewa się szybciej. Poza tym, istotne jest pokrycie płytek. Najlepsze są opiekacze z płytkami pokrytymi powłoką nieprzywierającą.

 

Opiekacz do  trójkątnych kanapek i pieczenia gofrów, czyli 2w1

Jeżeli wybierzesz opiekacz posiadający płytki do pieczenia gofrów, zyskasz wielofunkcyjny opiekacz 2w1, idealny do przygotowywania śniadania czy deseru. Dodatkowym atutem będą antypoślizgowe nóżki, które z pewnością ułatwią korzystanie  z urządzenia. Wyjmowane płytki są łatwe do utrzymania w czystości,a w większości przypadków mogą być spokojnie myte w zmywarce.

 

Opiekacze do kanapek – ranking

Jeżeli nie wiesz, jaki opiekacz do kanapek wybrać, opiekacze do kanapek ranking z pewnością pomoże Ci podjąć decyzję. Pierwsze miejsce zajął w nim opiekacz Tefal Snack Collection o mocy 700W. Urządzenie posiada dwa komplety płyt grzewczych, do pieczenia kanapek i gofrów. To jednak nie koniec funkcjonalności, gdyż w komplecie znajduje się 12 innych płyt pokrytych nieprzywieralną powłoką. Pokrywa ze stali nierdzewnej jest łatwa do utrzymania w czystości, a jedyną wadą takiego rozwiązania jest fakt, że dość mocno nagrzewa się ona podczas pracy. Drugie miejsce w naszym rankingu należy do opiekacza Tefal Snack Time 3w1, służącym do przygotowywania trójkątnych kanapek, gofrów oraz panini. Izolowany uchwyt znacznie podnosi komfort użytkowania sprzętu, a szybki czas nagrzewania pozwala na spore oszczędności. Opiekacz może być przechowywany w pozycji pionowej.

Bardzo ciekawym urządzeniem, które swoje miejsce znalazło w naszym rankingu jest opiekacz Russell Hobbs, łączący w sobie funkcjonalności opiekacza, grilla elektrycznego i patelni. Z łatwością przygotujesz na nim kanapki, panini ale także mięso o warzywa. Urządzenie posiada nieprzywierające płytki.

 

Artykuł parnera