Optymiści śpią po lewej stronie łóżka

Fot. MWMedia

Osoby, które śpią po lewej stronie łóżka są szczęśliwsze i pozytywnie nastawione do życia, wynika z badań. Wybór odpowiedniej strony łóżka okazuje się więc prostym sposobem na to, aby od rana zapewnić sobie dobry nastrój.

Na podstawie badań przeprowadzonych na 3 tys. osób naukowcy dostrzegli, że osoby śpiące po lewej stronie łóżka są zdecydowanie bardziej szczęśliwe, niż ich prawostronni „sąsiedzi”. Lepiej radzą sobie też ze stresem i dużym obciążeniem psychicznym.

Ponad jedna czwarta badanych, którzy wskazali, że śpią po lewej stronie łóżka, czują się bardzo pozytywnie nastawienie do życia. W przeciwieństwie do 18 proc. prawostronnych śpiochów.

– Badania jednoznacznie wskazały, że to, po której stronie łóżka śpimy, w znaczny sposób wpływa na nasz nastrój- podsumowuje Claire Haigh rzeczniczka firmy, która zleciła badania.

PAP Life, anja

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ROMAN
ROMAN
8 lat temu

dzisiaj jakie się chce takie badania można sobie po prostu zamówić – ja polecam bez badań- spać najlepiej na osi północ/ południe [ głowa od strony północnej] – przed spaniem wypić szklankę wody z łyżeczką miodu [nie chińskiego]- kolację lekką skonsumować o godź. 18.00 – dobranoc.