Orkiestra gorących serc w Przeworsku (ZDJĘCIA)

Przeworszczanie chętnie włączyli się w pomoc dla WOŚP. Wiele osób wrzucających pieniądze do puszek zaznaczało, że motywuje ich do tego fakt, że i w przeworskim szpitalu jest sprzęt z serduszkami orkiestry.
Przeworszczanie chętnie włączyli się w pomoc dla WOŚP. Wiele osób wrzucających pieniądze do puszek zaznaczało, że motywuje ich do tego fakt, że i w przeworskim szpitalu jest sprzęt z serduszkami orkiestry.

PRZEWORSK. WOŚP po raz 25!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz dwudziesty piąty. W całym kraju, również w Przeworsku od rana wolontariusze zbierali pieniądze do puszek dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

– 25 lat grania orkiestry to poważna część historii Polski. Przez ten okres pomogliśmy praktycznie każdemu szpitalowi w naszym kraju. To, że orkiestra działa i to z tak dużą skutecznością, to oczywiście zasługa wszystkich darczyńców, to efekt każdego grosza wrzuconego do puszki. Nie boję się użyć stwierdzenia, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wspólne dobro wszystkich Polaków, także tych mieszkających za granicą, bo przecież wiele sztabów gra także na obczyźnie – mówił Jerzy Owsiak, prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podczas jubileuszowego finału orkiestry.

W Przeworsku po raz kolejny zarejestrowano sztab działający przy Miejskim Ośrodku Kultury im. Oskara Kolberga. Podczas koncertu, który odbył się 15 stycznia w sali widowiskowej MOK mieszańcy mogli podziwiać: zespoły wokalne i taneczne MOK, Aleksandrę Wajdę, Oliwię Jarosz, Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Markowianie”, grupy break dance „Unical Brothers”, finalistów II etapu „Must be the music” dętego kwartetu okolicznościowego „Fila lala”, Przeworską Kapelę Podwórkową „Beka”, zespół „ReggaeGang System” oraz kapelę metalową „Strzyga”. Koncert zakończył pokaz fireshow przeworskiej grupy „Maskarada” oraz Światełko do Nieba.

Ponadto w przeworskiej pływalni odbywała się akcja „Pływanie z WOŚP” zorganizowana przez KP Orlik oraz przeworski WOPR, gdzie pływacy dla orkiestry przepłynęli ponad 50 km oraz licytowali i zbierali pieniądze do puszek. WOŚP wspierali również wędkarze z Koła PZW „Jaz” Przeworsk, którzy zorganizowali Podlodowe Mistrzostwa Wędkowania, podczas których zbierali pieniądze. Wielkim sukcesem okazały się licytacje pomiędzy występami zespołów i wokalistów, które przyniosły najwięcej pieniędzy.

VK

[print_gllr id=203790]

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments