Ostatnie szlify. ZDJĘCIA

Piłkarze rzeszowskiej Stali w minioną sobotę rozegrali dwa sparingi. Nz. fragment pojedynku ze Strumykiem Malawa. Fot. Wit Hadło

II LIGA. Stal rozpoczyna sprzedaż karnetów. Resovia spłaciła część zadłużenia. Testy w Tarnobrzegu. Powrót z Legii Warszawa do “Stalówki”.

Czwórka podkarpackich II-ligowców rozegrała ostatnie sparingi. W najbliższy weekend (4-5 sierpnia) zainaugurowane zostaną rozgrywki II ligi – grupy wschodniej z udziałem Stali Rzeszów, Resovii, Siarki Tarnobrzeg i Stali Stalowa Wola.

Biało-niebiescy w oczekiwaniu na pierwszy mecz o punkty w miniony weekend rozegrali dwa sparingi. Ich rywalami były zespoły Karpat Krosno i Strumyka Malawa. Trener Ryszard Kuźma podzielił swój zespół na dwie grupy. Pierwsza zmierzyła się z III-ligowcem na Stadionie Miejskim. W zespole gospodarzy po raz kolejny zaprezentował się Daniel Koczon, który w tym tygodniu powinien podpisać umowę. Z kolei druga część kadra Stali zmierzyła się z Strumykiem Malawa. W tym drugim meczu jedną z bramek zdobył Miłosz Lewandowski. Bramkarz Stali po przerwie wrócił na boisko w miejsce kolegi z pola. W żadnym ze spotkań nie wystąpili leczący urazy Andreja Prokic i Tomasz Persona.

STAL RZESZÓW – STRUMYK MALAWA – ZDJĘCIA

Od dziś można już nabywać karnety na mecze, które Stal w rundzie jesiennej rozegra w roli gospodarza. Cena wynosi 70 zł i obejmuje możliwość uczestnictwa w 9 spotkaniach ligowych. Więcej informacji na www.pilka.stal.rzeszow.pl.

Gorączka w Resovii
W nieco lepszych humorach do inauguracji II-ligowych rozgrywek przystąpią gracze Resovii. W minionym tygodniu klub spłacił znaczną część zadłużenia wobec piłkarzy. Spłata roszczeń wobec piłkarzy (do czerwca br.) była możliwa dzięki odzyskaniu przez klub z ul Wyspiańskiego półmilionowej lokaty, którą to sumę ministerstwo zablokowało akonto ewentualnych rozliczeń przy budowie sztucznego boiska. W ostatnim przed startem ligi sparingu Resovia ograła 4-0 Tomasovię, mimo iż zagrała bez kilku podstawowych zawodników, którzy narzekali na wysoką gorączkę. W sparingu nie zagrali m.in. pozyskani w letniej przerwie Mateusz Święchowski i Damian Buczyński.

Siarka sprawdza napastników
Nie popisali się za to w sparingach z Izolatorem Boguchwała i Stalą Nowa Dęba gracze beniaminka z Tarnobrzega (porażka 1-4 i 0-1). Trener Michał Szymczak testował ostatnio Michała Twardowskiego (ostatnio Wigry Suwałki, wcześniej m.in. Resovia) i niewykluczone, że zasili on jego zespół. Kolejnym zawodnikiem testowanym przez beniaminka jest 24-letni napastnik Marek Fundakowski (ostatni cypryjski ASI Lyssis). Wcześniej występował m.in. w Motorze Lublin i Koronie Kielce.

Zieliński na pół roku
Tymczasem na powrót do Stali Stalowa Wola zdecydował się bramkarz juniorów warszawskiej Legii, Paweł Zieliński. 18-latek zostanie wypożyczony na najbliższe pół roku. Zieliński jest wychowankiem “Stalówki”, od 2010 był piłkarzem Legii. Za sobą ma grę m.in. w Stali Mielec, a ostatnio znalazł się na celowniku Resovii. W ostatnich dniach w Stalowej Woli wreszcie pojawiły się optymistyczne wiadomości. Jedna z firm, która jest głównym udziałowcem spółki podjęła się wypłacania pensji zawodnikom, co jest równoznaczne z przystąpieniem zespołu do II-ligowych rozgrywek.

p, mj

Wyniki sparingów II-ligowców: Stal Rzeszów – Karpaty Krosno 1-1. Bramki: Więcek oraz Stanisz; Stal Rzeszów – Strumyk Malawa 3-0. Bramki: Jakubowski, Kozak, Lewandowski; Resovia – Tomasovia 4-0. Bramki: Ogrodnik, Hajduk, Brągiel i Frankowski; Siarka Tarnobrzeg – Izolator Boguchwała 1-4. Bramki: Ozimek – Brocki, Tyburczy, Karwat, Płonka; Siarka Tarnobrzeg – Stal Nowa Dęba 0-1; Stal Stalowa Wola – Polonia Przemyśl 2-1. Bramki: Getinger, Fabianowski oraz Rozman.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments