Oszukał zakochaną w nim kobietę na ponad 100 tys. zł

– Mężczyzna wyłudził od 46-letniej kobiety 109 tys. zł – relacjonował ustalenia śledztwa Jacek Żak, szef Prokuratury Rejonowej w Dębicy. – W tym czasie drugi raz ożenił się ze swoją pierwszą żoną. Oprócz pierwszej żony i oszukanej 46-latki spotykał się równocześnie z dwoma innymi kobietami. Fot. Artur Getler

DĘBICA. Mariusz K., 47-letni oszust matrymonialny z Dębicy został skazany.

Mariusz K. (47 l.) z Dębicy został skazany za zuchwałe oszustwo matrymonialne. Wyłudził od zakochanej w nim kobiety 109 tys. zł, oszukując ją i wmawiając jej nieprawdę. Jego życiorys mógłby posłużyć za kanwę scenariusza drugiej części filmu Tulipan.

Śledztwo obejmowało działalność mężczyzny tylko z trzech ostatnich lat. Mężczyzna wyłudził wtedy od 46-letniej Alicji P., mieszkanki gminy Dębica, 109 tys. zł (inicjały zmieniono). W tym czasie spotykał się z trzema innymi kobietami, w tym swoją byłą żoną. Mężczyzna przed laty rozwiódł się ze swoją żoną i wtedy zaczęła się jego kariera uwodziciela. Działał za pośrednictwem internetowych portali randkowych. Przedstawiał się tam jako miłośnik gór i były komandos.

Spotykał się z 46-letnią sytuowaną Alicja P. Pani ta zarabiała nieźle jako doradca finansowy. Mariusz K. oczarował ją i zaczął wyłudzać od niej pieniądze. Obiecywał, czarował, zmyślał i prosił o kolejne pożyczki. Najpierw miał wyjechać do Grecji do pracy i potrzebował pieniędzy na wyjazd. Za granicę wcale nie pojechał, a pożyczki nie spłacił tłumacząc, że w Grecji mu nie zapłacili.

Potem zaczął uśmiercać po kolei członków swojej rodziny prosząc o pożyczki na pogrzeby. Następnie sam “rozchorował się” na raka krtani i wyjechał na leczenie do Australii, gdzie okazało się, że są przerzuty. Wszystko to oczywiście kosztowało i Mariusz K zapożyczał się u 46-latki na grube tysiące.

Wszystkie historie były oczywiście bujdami na resorach. Kobieta jednak przez 3 lata wspierała finansowo swojego wybranka. Podczas ich znajomości poszkodowana przekazała mu pieniądze i ufundowała mu kurs na doradcę finansowego.

Dębicki Tulipan wpadł przez przypadek. Kiedy spotykał się z 46-latką ponownie ożenił się ze swoją pierwszą żoną. Jednocześnie spotykał się z jeszcze dwoma innymi kobietami. Jedna z nich przez przypadek odkryła, że nie jest tą jedyną i cytując inną klasyczną komedię “sprawa się rypła”. Panie się spotkały i zorientowały się, że padły ofiarą oszustwa.

Alicja P. ze złamanym sercem i uszczuplonym portfelem zgłosiła się do prokuratury, która zajęła się sprawą i przygotowała akt oskarżenia. Mariusz K. nie przyznawał się i szedł w zaparte. – Sąd uznał go jednak za winnego i skazał na karę 2 lat więzienia w zawieszeniu, dozór kuratora oraz obowiązek naprawieni szkody w całości – mówi Artur Mielecki, wiceprezes Sądu Rejonowego w Dębicy.

Artur Getler

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
stachanowiec
stachanowiec
8 lat temu

No to facet ma kondyche po ch*-ju !
Cztery baby obrabial naraz i zadna nie narzekala ze jej malo. Nic tylko podziwiac kondycji.

Jarosław
Jarosław
8 lat temu

No popatrzcie trzeba było tyle lat ,żeby to rozstrzygnąć przez sąd , a ja wiem dlaczego , bo nadal istnieje mafia sędziowsko-prokuratorsko-adwokacka dębicko- rzeszowska , Obecnie zarówno sędziowie dębiccy , adwokaci dębiccy czy tez rzeszowscy , prokuratorzy tych miejscowości to koledzy , jak im wygodniej tak prowadza sprawy , ugadują się i śmieją się w żywe oczy pokrzywdzonym , Zwracam się do Sądu Najwyższego o przyglądniecie się tej sprawie. Ta precedura w Dębicy trwa od lat , a szczególną uwagę należy zwrócić na działania prokuratury w Dębicy , układ ze starosta dębickim , Pana Jacka Żaka , prokuratora Zwierzyka ,… Czytaj więcej »