Pacjent zakładnikiem między lekarzami i NFZ

Fot. PAP

PODKARPACIE. Pat w rozmowach między lekarzami i NFZ. Medycy 1 lipca przystąpili do ogólnopolskiego protestu.

Lekarze mają prowadzić swój protest na pięć sposobów. Podstawową formą ma być wypisywanie leków zgodnie z “najlepszą wiedzą medyczną lekarzy” na drukach opracowanych przez Naczelną Izbę Lekarską, a których brakuje rubryki na kod oddziału wojewódzkiego NFZ. Mają również powrócić do pieczątek “Refundacja leku do decyzji NFZ”. Kolejną formą ma być używanie, wszędzie tam, gdzie to jest możliwe, międzynarodowych nazw leków – zgodnie z przepisami ustawy. Dodatkowo lekarze mają przepisywać leki spoza listy refundacyjnej oraz nie wpisywać kodów NFZ na normalnych wzorach recept.

Medycy sprzeciwiają się w ten sposób karom za błędne wypisywanie recept na leki refundowane, które mimo obietnic nowej prezes NFZ zostały utrzymane w nowo ogłoszonym rozporządzeniu.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości

Anna Moraniec

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mariusz
Mariusz
8 lat temu

Pytanie do ludzi, którzy twierdzą, że minister Arłukowicz ma rację: „W którym kraju na świecie są tak restrykcyjne kary dla lekarzy ???”. To chyba proste pytanie dla oglądaczy „szkła kontaktowego” i słuchaczy „porannego wuefu” (czy jak się to nazywało…

K. Bimbała
K. Bimbała
8 lat temu

Wiesiek : NIC SIĘ NIE STAŁO – lody zamiast prawdziwej Służby Zdrowia opłacanej z naszych składek – nic się nie stało – autostrady nie wyszły – nic się nie stało – że zginęła w niewyjaśnionych do końca okolicznościach elita 96 Polaków – nic się nie stało – że padło ponad 420 firm polskich – nic się nie stało – że nikt nie odpowiada w rządzie za to co robi – nic się nie stało – że na EURO zdobyliśmy dwa punkty i odpadliśmy z grupy – nic się nie stało -że naszym selekcjonerem był facet bez matury – nic się… Czytaj więcej »

wiesiek
wiesiek
8 lat temu

Mam odpowiedź na mój e-mail z Min.Zdrowia że nie odpowiadają za lekarzy,orzeczników ZUS,biegłych sądowych,konsultantów itd. Ale karać lekarzy Min.Zdr. ma prawo.Zastanawiam się tylko który lekarz mnie kłamie czy ten co mnie śle na rentę czy ten z ZUS co mnie uzdrawia?

ewa
ewa
8 lat temu
Reply to  wiesiek

Swięta prawda, ale pytanie można zadać jeszcze inaczej, nie który lekarz kłamie, a w jakim miejscu i porze dnia kłamie? Czy kłamie rano uzdrawiając na komisji w zusie , czy może wieczorem gdy przepisuje drogie leki w prywatnym gabinecie…