Parkingu wielopoziomowego jak nie było, tak nie ma

W sezonie letnim obecny parking przy odkrytych basenach ROSiR przy ul. Pułaskiego jest niewystarczający. Nowego, wielopoziomowego na razie jednak nie ma się co spodziewać. Fot. Wit Hadło

Lada moment udostępnione mieszkańcom zostaną otwarte baseny ROSiR przy ul. ks. Jałowego w Rzeszowie. W związku z tym wiele osób dopytuje, co z szumnie zapowiadaną przez miasto budową 5-kondygnacyjnego parkingu w rejonie kąpieliska, który miał pomieścić 236 samochodów. – Samochody nie mają gdzie parkować – mówią mieszkańcy.

We wrześniu 2019 r. władze Rzeszowa poinformowały, że przy ul. Pułaskiego, obok basenów ROSiR, powstanie wielopoziomowy parking. Obiecywano, że wybudowany zostanie 5-kondygnacyjny obiekt, w którym zmieści się łącznie 236 samochodów. Inwestycję zapowiadali najbliżsi współpracownicy ówczesnego prezydenta miasta Tadeusza Ferenca. Ten w ratuszu już nie urzęduje, lecz potrzeba realizacji ważnej dla rzeszowian inwestycji pozostała. Takiego zdania od dawna są mieszkańcy osiedla Pułaskiego oraz osoby korzystające m.in. z basenów Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dziś wielu z nich przyjeżdżających do pływalni pozostawia pojazdy przy ul. Pułaskiego, blokując miejsca mieszkańcom. Nowy parking mógłby ten problem rozwiązać.
W 2019 r. mówiło się o budowie obiektu liczącego pięć kondygnacji. Miał on być wysoki na 14 m, z powierzchnią całkowitą 7960 mkw. i 236 miejscami na samochody. – Budynek zostanie wyposażony w ogniwa fotowoltaiczne, które będą zamontowane na ostatniej kondygnacji i elewacjach obiektu – wyjaśniał wówczas wiceprezydent Marek Ustrobiński. Koszt całej inwestycja szacowano na około 20 mln zł. Jak dziś wygląda sytuacja z realizacją zadania?
Wydaje się, że miasto na tę chwilę skupia się na budowie wielopoziomowego parkingu przy hali Podpromie. – Dysponujemy koncepcją budowy wielopoziomowego parkingu przy ul. Pułaskiego, lecz inwestycja jest obecnie w zawieszeniu. Nie są wydawane żadne środki na ten cel, a ewentualną decyzję o budowie infrastruktury podejmie już nowy prezydent – wyjaśnia Artur Gernand.

Kamil Lech

Subscribe
Powiadom o
guest
21 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wczorajszy
wczorajszy
1 rok temu

Piniendzy ni ma i nie byndzie !
Wicie ? Rozumicie ?

wanimet
1 rok temu

Want and effortless approach to do Emini S&P trading? Google Emini S&P Trading Secret to learn more.

wanimet
1 rok temu

Sure money doing trading? Do search for „Emini S&P Trading secret”

Sydney
Sydney
1 rok temu

Zapytaj fiolka ,18 lat byl razem z dziadem ferencem

Bronek
Bronek
1 rok temu

Członkowie Solidarnej Polski wraz z senatorem z Jarosławia,który reklamuje ostatnio bardzo intensywnie firmę budującą domy drewniane w TVP Rzeszów. Teraz maja duży wpływ i kontrole nad kampania wyborcza kandydata i programem oraz linia polityczna lokalnym oddziału.A mówią zę gazety lokalne są niezależne ,to bzdura.wszystkie gazety a szczególnie portal Rzeszów -News są niezależny o d inwestora który go wspiera nie tylko finansowo.Gazety lokalne to typowe tuby propagandowe lokalnych deweloperów i inwestorów którzy mają ,,parasol ochronny,, nie tylko o członków S.P. ale i duchownych.Szczególnie tych notowanych w zbiprach IPN czy ,,konwenty z ul,Rejtana z wpływowym jeszcze duchownym, emerytowanym pod p.s T.W,,Tadeusz.

ROMAN
ROMAN
1 rok temu
Reply to  Bronek

Trochę nie na temat tu chodzi o parking ;
a nie i te Tuby propagandowe, o developerów o IPN i o tych co kropią po przecięciu wstęgi i po bla, bla, bla. ; O!

kierowca MPK
kierowca MPK
1 rok temu

Od ponad pół roku pisowski komisarz. Miało być lepiej. Miało być nowe otwarcie. I tak się pewnie podobnie by skończyły rządy Leniart jak Bajdaka gdyby nie daj Boże wygrała w Rzeszowie. Wyborcy wrzucając głos do urny pamiętajcie jak PIS załatwił nam obwodnicę południową!

Edek
Edek
1 rok temu
Reply to  kierowca MPK

Zapytaj tow.Tadeusza dlaczego chciał zwolnić dyscyplinarnie P.Renatę pracownicę MZD której mąż dyrektor spółki Promost C. złożył skarge na przetarg którą przegra a społka a miłao być chyba tak jak wczesniej ustalali.I co gdyby nie prósba byłego dyrektroa MZD pewnie by wylądowała na bruku a tak ma lepszą pracę w UM wydziale inwestycji i jeszcze lepszą płącę.Tak się robui ustawki nie tylko przy przeatrgach na projekt ale i nagżory nad inwestycjami.Kobiałka z portalu Rzeszów -News już przegrał w trybie wyborczy sparwę ostarżając o blokowanie budowy drogi południowej.Teraz będa nastepni do sparwy a są to członkowie klubu tow.Tadeusza tzw posłancy ratuszowi od… Czytaj więcej »

twardy
twardy
1 rok temu
Reply to  Edek

Co byś nie napisał prawda jest taka że przekop Mierzei Wiślanej nie miał kompletu pozwoleń środowiskowych a harwestery wjechały i równo cięły hektary lasu w Obszarze Natura 2000. A za chwilę koparki zaczęły równać teren… Pis nie tylko nie reagował ale nawet ponaglał! A jak to było w Rzeszowie? A u nas wojewoda nie otrzymała jednego pozwolenia środowiskowego na Obwodnicę Południową (nie wydanego zresztą tak tak przez pisowskiego kolegi) to utrąciła miastu całą inwestycję i pozbawiła unijnej dotacji byle zrobić na złość prezydentowi Ferencowi. Teraz wybory i kto przypomina szczegóły to pozywany do sądu :) Oj boli boli prawda panią… Czytaj więcej »

Last edited 1 rok temu by twardy
twardy
twardy
1 rok temu
Reply to  twardy

No Edku czy dalej uważasz że tam można a u nas nie?

_https://oko.press/pis-tnie-drzewa-pod-przekop-mierzei-wislanej-ekolodzy-bezprawnie-bedzie-powtorka-bialowiezy/

ROMAN
ROMAN
1 rok temu
Reply to  kierowca MPK

Ty Pan Kierowca kalendarz masz – nie od ponad pół roku komisarz siedzi w ratuszu a od 25 lutego 2o21
Więc nie ma nawet 4 _ rech miesięcy
Jak coś piszesz to pisz precyzyjnie a nie fake niusy.

Wyborca
Wyborca
1 rok temu
Reply to  kierowca MPK

Dokładnie.
A co zrobil fijolek?
Niech rondo kolo szpitala udroznia.

Rsha
Rsha
1 rok temu

Grunt że robią bloki w koło Zamkowego mostu i żwirownia bedzie zabudowa…. Rzeszów miasto imitacji… Jak któryś zacznie za kilka lat w ratuszu płakać że smog to wyślę gestapo na niego. I do lochów trafi na zamku

emeryt
emeryt
1 rok temu
Reply to  Rsha

I bardzo dobrze że Rzeszów się rozwija. Budują nowe bloki znaczy ludzie będą mieli pracę i nie będą z Rzeszowa wyjeżdżać.
A co tam było do tej pory? Łąka, trawy po pas i psy srały. Nowy prezydent powinien wydawać więcej pozwoleń. Niech się Rzeszów pnie do góry na potęgę a Kielce i Lublin dalej niech zazdroszczą.

Turysta
Turysta
1 rok temu
Reply to  emeryt

Niech Kraków i Warszawa zazdrości bo Rzeszów się tak rozwija. :)

lol
lol
1 rok temu
Reply to  Rsha

Kolejny zdziwiony że w mieście powstają bloki? A co ma powstawać drewniane domy kryte strzechą?Tęsknisz za krowami wracaj na łojcowizne

Sydney
Sydney
1 rok temu
Reply to  lol

Gdyby nie krowy ty chamie,twoj stary i twoja stara z glodu by zdechli….chamie

Igor
Igor
1 rok temu
Reply to  lol

Niech budują bloki ale z głową a nie najeb..ane w kupie w jednym miejscu.
Osoba pracująca w centrum i wracająca do Łańcuta potrzebuje 1 h.

szymborska
szymborska
1 rok temu
Reply to  Igor

Wracaj do łańcuta świniom wory myć przed ubojem jak ci się miasto nie podoba.

ps co tu tak oborą i serem z napleta wali?

Igor
Igor
1 rok temu
Reply to  szymborska

Torbo stara mieszkam w krasnem . Dzięki takim osobom jak ty Rzeszów będzie dziura zawsze .

zeed
zeed
1 rok temu
Reply to  Igor

Rusek?
Igor onuce przeprałeś na jutro? Jutro wachta do od 5:00 do 19:00 przy betoniarce