PGE Marma ciągle szuka

EKSTRALIGA. Junior i zagraniczny obcokrajowiec pilnie poszukiwani. Nowe kevlary rzeszowskiego beniaminka

Dopiero po Nowym Roku rozstrzygnie się sprawa pozyskania przez beniaminka PGE Marmę Rzeszów dwóch nowych zawodników: juniora oraz rezerwowego obcokrajowca. – Ciągle szukamy. Sprawa z młodzieżowcem mocno się skomplikowała. Jeśli chodzi o zawodników zagranicznych to mamy kilka ofert – informuje prezes Speedway Stali Rzeszów, Marta Półtorak.

W ubiegłym tygodniu definitywnie upadła sprawa transferu do rzeszowskiego klubu wychowanka Startu Gniezno, Kacpra Gomólskiego. – To był trudny wybór, propozycja z Rzeszowa była bardzo interesująca, ale doszedłem do wniosku, że na ten moment najlepszym rozwiązaniem dla Kacpra będzie chyba jednak pozostanie w Gnieźnie. On tak naprawdę rozjeździł się w połowie poprzedniego sezonu, a w Ekstralidze nie ma żartów. Myślę, że na występy w niej przyjdzie jeszcze czas, syn jest przecież jeszcze bardzo młody – mówi na łamach strony internetowej rzeszowskiego klubu ojciec Kacpra Gomólskiego, Jacek który zajmuje się sprawami transferowymi syna.

Rybnicka opcja odpada

Po decyzji klanu Gomólskich, rzeszowscy działacze nadal nie ustają w poszukiwaniach juniora. – Sprawa z transferem młodzieżowca już na starcie była trudna, a teraz jeszcze bardziej się skomplikowała. Musimy znaleźć junora, bowiem nasi wychowankowie, nie licząc Dawida Lamparta nie są jeszcze gotowi na starty w Ekstralidze – wyjaśnia prezes Półtorak. W ostatnich tygodniach pojawiły się informacje, jakoby rzeszowski klub był zainteresowany pozyskaniem któregoś z młodzieżowców RKM-u Rybnik. – Nie ma takiej opcji – ucina wszelkie spekulacje Marta Półtorak.

Nicholls nie wróci

Jednym z kandydatów do funkcji rezerwowego zawodnika PGE Marmy był Scott Nicholls. Anglik ostatecznie wybrał ofertę I-ligowego klubu z Gniezna. – Sprawa pozyskania obcokrajowca wydaje się być nieco łatwiejsza od zakontraktowania juniora. Mamy kilka ciekawych ofert od zawodników zagranicznych, które są w tej chwili analizowane. Jednak na podjęcie konkretnej decyzji mamy jeszcze sporo czasu i na pewno nie zapadnie ona w tym roku – kończy sterniczka rzeszowskiego speedwaya.

Marcin Jeżowski

Fot. www.stal.rzeszow.pl,

Tak będą wyglądały nowe kevlary zawodników PGE Marmy Rzeszów, w których będą występować w sezonie 2011

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments