PGE Marma odmówiła jazdy!

W leszczyńskim parku maszyn obecny był Nicki Pedersen (nz. z prawej strony). Jego obecność była konieczna do wypełnienia przez rzeszowską drużynę minimalnego KSM-u. Fot. Wit Hadło

ŻUŻEL. ENEA EKSTRALIGA. Leszczynianie złamali regulamin – PGE Marma wygra walkowerem? Rzeszowscy żużlowcy zaatakowani przez kibiców Unii!

Kabaret w Lesznie! Żużlowcy PGE Marmy Rzeszów oprotestowali stan toru na stadionie im. Alfreda Smoczyka przed niedzielnym meczem 10. kolejki Enea Ekstraligi z tamtejszą Fogo Unią Leszno. Rzeszowianie odmówili wyjścia do prezentacji i wyjazdu na tor. Zawody, które poprzedziły intensywne prace nad nawierzchnią toru, rozpoczęły się z blisko półtoragodzinnym opóźnieniem. Przystąpili do nich tylko… gospodarze.

Dlaczego rzeszowianie nie chcieli przystąpić do meczu? Według nieoficjalnych informacji podanych przez stację nSport, leszczynianie złamali regulamin Enea Ekstraligi, bowiem zbronowali tor w niedzielne przedpołudnie. Spotkanie już w piątek zostało zakwalifikowane jako „mecz zagrożony przez warunki atmosferyczne” i według regulaminu gospodarze mogli tylko i wyłącznie ubić tor, a nie go bronować. O tym, że to zrobili świadczyły m.in. zdjęcia, jakie opublikował portal sportowefakty.pl w niedzielę o godz. 11.

MARTA PÓŁTORAK, prezes Speedway Stali Rzeszów na gorąco z Leszna:
Obawialiśmy się o swoje życie i zdrowie
– Za dużo było już kontuzji i śmiertelnych wypadków, abyśmy przystąpili do meczu na takim torze, jaki był w Lesznie. Gospodarze nie mieli prawa zbronować toru, a to uczynili, mimo iż już w piątek mecz został zakwalifikowany jako „zagrożony”. Jako dowód mamy zdjęcia i nagrania, obrazujące całą sytuację. Na pewno tak tego nie zostawimy. Obawialiśmy się o swoje życie i zdrowie. Jakby tego było mało, nasi żużlowcy zostali zaatakowani przez leszczyńskich kibiców. Oberwał m.in. Grzegorz Walasek, w kierunku którego poleciały różne niebezpieczne przedmioty. Kibice obrzucali także kamieniami busy rzeszowskich zawodników – mówiła w niedzielę tuż po godz. 20 obecna na stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie Marta Półtorak, prezes Speedway Stali Rzeszów.

Więcej w poniedziałkowym papierowym wydaniu Super Nowości

mj


 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Damian.Smyk.Chełm
Damian.Smyk.Chełm
8 lat temu

U mnie nie ma klubu żużlowego ale mieszkam już od dłuższego.czasu w Rzeszowie. Tor niebezpieczny dla zawodników nie powinien być dopuszczony do zawodów.

Dar
Dar
8 lat temu

Wszyscy znawcy i eksperci oraz wielcy „sympatycy” Stali
jak macie kaskę to sponsorujcie i wy będziecie decydować
albo zróbcie licencje i wsiadać na motory i jeździć
a nie anonimowo krytykować
tak najprościej, każdy o tym wie

Wacek
Wacek
8 lat temu

Wywalić z Marmy Półtorak i Petersena dość tej robionej przez ich paranoi

staqch
staqch
8 lat temu

nax!!!pokaz jak sie jezdzi,,wsiadaj na motor w czwartek,,,czekamy!!!!!jestes Frajer bo nie znasz co to jest wartosc ktora sie nazywa Zycie!!!!!bylem w Lesznie 2 razy,,,,,,,pierwszy i ostatni,,,,,,,to jest dopiero Wiocha!!!!

nax
nax
8 lat temu

panienki z rzeszowa za funty to nie boicie się jeździć po polach i bagnach na wyspach brytyjskich. A ty kolego Damian.Smyk.Chełm nie wypowiadaj się na temat Leszczyńskiego stadionu bo znając życie nigdy tam nie byłeś bo w tym kierunku rowerem raczej nie dojedziesz a wasza komunikacja miejska tam nie jeździ. Zacznijcie już wylewać beton aby zdążył zaschnąć do najbliższego meczu a niki ze swoją suszareczką może już ustawić się na lini startu i zacząc suszyć. Co do pani prezes to zna się tyle na żużlu co ja na sadzeniu kwiatków. Może czas zmienić profesję bo filozofów na czarnym sporcie nam… Czytaj więcej »

ROMAN
ROMAN
8 lat temu

no to był „PRZEKRĘT ” z torem czy nie – kto mówi prawdę a kto bajeruje ?

MARCIN
MARCIN
8 lat temu

PANOWIE W 2011 R W LESZNIE . JURICA PAVLIC WÓWCZAS ZAWODNIK UNI L. ZDOBYŁ NA TAKIM SAMYM TORZE JAK WCZORAJ 14 PKT. WIEC NIE ROZUMIĘ DLACZEGO WCZORAJ PO PRÓBIE TORU STWIERDZIŁ ŻE NIE NADAJE SIĘ ON DO JAZDY.

Damian.Smyk.Chełm
Damian.Smyk.Chełm
8 lat temu

Zamknąć raz a dobrze to Leszczyńskie bagno

Łukasz
Łukasz
8 lat temu

Mecz został rozegrany bez udziału zawodników Marmy. W 15 biegach jechali tylko żużlowcy Unii i wszystkie wyścigi wygrali 5:0. Czy wynik 75:0 zostanie uznany czy zweryfikowany po proteście Marmy? Wkrótce się dowiemy.

golwes
golwes
8 lat temu

No to jak jest? Sędzia nakazał jazde, ale marma odmówila i wg relacji wynik brzmi 75:0 KTO TU KŁAMIE? Martunia, czy relacje spotowe?