PGE Stal zostaje w elicie!

Mieleccy piłkarze stanęli na wysokości zadania i już mogą myśleć o kolejnym sezonie w ekstraklasie. Fot. PGE Stal Mielec

W ostatnim meczu na własnym obiekcie mielczanie nie rozpieszczali swoich kibiców, jednak futbolowe wrażenia artystyczne wczoraj schodziły na dalszy plan, bo Stal ze Śląskiem Wrocław miała po prostu nie przegrać. Biało-niebiescy, choć przegrywali przez 90 minut, w piątej minucie doliczanego czasu gry przypieczętowali utrzymanie w ekstraklasie.

Gospodarze grali słabsze zawody od wrocławian, ale walki i ambicji nie można było im odmówić. Śląsk zasłużenie objął prowadzenie tuż po kwadransie, kiedy debiutującego w mieleckiej bramce Bartosza Mrozka pokonał Robert Pich. Stal goniła, ale zbyt schematycznie i przewidywalnie dla wrocławian, którzy sukcesywnie odliczali minuty do końcowego gwizdka. Wygrana dawała im utrzymanie, ale miejscowi nie zamierzali im tego ułatwiać w doliczonym czasie. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się porażką biało-niebieskich, Mateusz Matras popisał się celną „główką”, która zapewniła Stali utrzymanie. – Wiadomo: mamy utrzymanie, a to było dziś najważniejsze. Nie chcieliśmy czekać do ostatniej kolejki, bo mogło to się różnie ułożyć. Piłka nożna to piękna gra, chociaż może dziś tak się nie wydaje Śląskowi. Po raz kolejny okazało się, że trzeba grać do samego końca. Chciałbym podziękować kibicom, dziś cały stadion nas wspierał. Bramkę uzyskaliśmy w momencie, gdy wydawało się, że nie ma na to szans. Zresztą ten mecz mógł mieć zupełnie inny przebieg. Już na początku spotkania Maciej Domański uderzył w poprzeczkę. Jednak to Śląsk zdobył bramkę i wycofał się. Przed sezonem nikt na nas nie liczył, byliśmy pierwszym kandydatem do spadku. Na szczęście udało się utrzymać – komentował mecz Adam Majewski, trener PGE Stali Mielec.