Pijani rowerzyści bez uprawnień

Fot. Archiwum

RZESZÓW. Dwóch pijanych rowerzystów zatrzymali wczoraj policjanci podczas rutynowej kontroli. Mężczyźni kierowali rowerami mimo obowiązującego ich zakazu sądowego.

W obu przypadkach uwagę policjantów zwrócił niepewny sposób jazdy. Jak okazało się podczas kontroli, podejrzenia policjantów potwierdziły się.

Pierwszy z zatrzymanych 44-letni mieszkaniec Rzeszowa kontrolowany był przy ulicy Kwiatkowskiego około godziny 18.40. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 2,2 promila zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Kolejny nietrzeźwy rowerzysta zatrzymany został około godziny 21.30 tym razem przy ulicy Słocińskiej. Podczas badania trzeźwości u 55-latka z Rzeszowa alkomat wykazał również ponad 2,2 promila.

Obaj ponowie zostali sprawdzeni przez policjantów. Obydwaj mają orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów. W przypadku starszego dotyczył on rowerów i kończył się za siedem dni. Młodszy miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Teraz odpowiedzą za kierowanie rowerami w stanie nietrzeźwości, a ponadto za niestosowanie się do zakazu sądowego.

tc/KMP

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Juhas
Juhas
9 lat temu

No i wsadzą ich w trybie doraźnym na dwa lata. A Katarzynę W. łaskawy sąd wypuścił z aresztu. Polskie prawo, polska sprawiedliwość.

Polak
Polak
9 lat temu

BRAWO PANOWIE POLICJANCI. TYLKO TAKI Z WAS POŻYTEK NIC WIĘCEJ. NAJLEPIEJ CZEPIĆ SIĘ ROWERZYSTY LUB KIEROWCY Z NIESPRAWNYM ŚWIATŁEM W SAMOCHODZIE.