PKN Orlen to „ochronka” dla swoich?

Nepotyzm i kumoterstwo to znak firmowy obecnej władzy. Jedno jej trzeba przyznać
– dba o swoich! Działacze, a nawet sympatycy PiS zawsze mogą liczyć na dobre posady i to bez kompetencji. Nieważne, że guzik znają się na tym, co mają za nasze, ciężko zarobione pieniądze, robić. Ważne, że zarabiają dobrze… Ba, nawet nie zarabiają – zwyczajnie biorą co miesiąc pensje w sumie za to, że są i popierają władzę. Jak im nie idzie tam, to się ich „wsadza” tu, byle kasa się zgadzała. Ostatnio Polskę obiegła informacja, że oto Błażej Spychalski, były rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy, „znalazł” posadę w… PKN Orlen. – Biedny Orlen, że ma takich „wybitnych” specjalistów jak pan Spychalski. Panie ministrze Spychalski, jeżeli jest pan takim świetnym specjalistą, dlaczego nie zassie pana rynek ekonomiczny, gospodarczy, biznesowy – tam proszę się sprawdzić. A nie załatwia pan sobie bezczelnie fuchę poprzez układy polityczne. To jest po prostu skandal. To wszystko prędzej czy później będzie obnażone i cała ta hipokryzja wyjdzie na wierzch – skomentował ów fakt dla TVN24 poseł PSL, Piotr Zgorzelski. Spychalski sam zrezygnował z pracy rzecznika prezydenta RP. Zapowiedział jednak, że nadal będzie go wspierał jako doradca społeczny. Ciekawe, że prezydent RP, doktor nauk prawnych – czym się szczyci – potrzebuje doradcy w postaci magistra wydziału prawa i administracji, ale mniejsza o to. Jak doniosła „Wyborcza”, stanowisko w Orlenie czekało na Spychalskiego od dawna. No i się doczekało – jak widać. Rzecz cała w tym, że Orlen, jak chyba wszystkie spółki Skarbu Państwa, staje się „przystanią” dla wszystkich członków i sympatyków PiS, którzy chcą zarobić, ale się nie narobić.
Kto chce brać dobrą pensję, a kompetencji nijakich nie ma – do spółki Skarbu Państwa z nim! Te spółki są dojną krową także dla współmałżonków i krewnych członków rządzącej partii. A to rada nadzorcza, a to zarząd – grunt, żeby płacili. To jest już tak powszechne, że przestało budzić zdumienie i sprzeciw, a zaczęło budzić po prostu śmiech.
To samo dzieje się na szczeblu lokalnym. Działacze i sympatycy PiS-u są wciskani na siłę do instytucji podległych rządowi, albo PiS-owskiemu samorządowi bez ładu i składu. I potem mamy takich szefów różnych instytucji i placówek oraz specjalistów, którzy nie potrafią sklecić zdania po polsku i kompletnie nie znają się na tym, czym – z założenia – mają się zajmować.
Według doniesień „Wyborczej”, sam Spychalski wydaje się „zadziwiony” tym, że ma się odnaleźć w PKN Orlen. Ale to nie szkodzi! „Zadziwienie” mu minie, a kasa będzie płynąć. W końcu o to chodzi, a nie o jakiś Orlen. Spółka powinna swoją drogą zmienić nazwę na „Ochronka”, bo jest ochronką dla działaczy i sympatyków PiS. Szkoda tylko, że taką kosztowną! A ile takich „ochronek” mamy w całym kraju? Mnóstwo, po prostu mnóstwo. No, ale wiemy już przecież, że ta władza ma przekonanie, że jej się to od nas zwyczajnie należy.

Redaktor Monika Kamińska

1.4 19 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
23 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Olo
Olo
2 dni temu

A co ma być dla zdrajców z opozycji.

maniek
maniek
2 dni temu
Reply to  Olo

Najlepiej kop w d… xD co nastąpi niedługo.

ROMAN
ROMAN
3 dni temu

Czyli klasyka od 1945 ;
Kręcone lody + koryto .

radek
radek
3 dni temu

Manipulacja medialna tej władzy jest widoczna także w tej branży. Kiedy ropa naftowa na zagranicznych rynkach /giełdach towarowych/ kosztowała ok.140 dolarów za baryłkę a cena benzyny w Polsce zbliżała się do 6 zł za litr,ówczesna opozycja z panem Kaczyńskim na czele „podpowiadała” rządowi pana Tuska,co powinni uczynić aby cena paliw spadała. Dzisiaj,kiedy baryłka ropy na światowych giełdach oscyluje w okolicach 80 dolarów za baryłkę,cena benzyny w Polsce dramatycznie rośnie i przekroczyła 6 zł za litr. Państwowe spółki paliwowe są dla rządu PiS dostarczycielami forsy na kupowanie głosów wyborczych. Płacą za tę manipulację wszyscy posiadacze pojazdów i maszyn rolniczych.

Zeed
Zeed
3 dni temu
Reply to  radek

Wróci PO to będziesz zapierdalał za 3 zl na h na śmieciówce bez emerytury w przyszłości włącznie z niedzielami. A paliwo będzie jak folksdojcz zapowiadał

comment image

Ryszard
Ryszard
2 dni temu
Reply to  Zeed

Spjerdalaj PiSowska mendo bolszewicka

jibgh
jibgh
2 dni temu
Reply to  Ryszard

rrrryszard ty drrraniu

brzeszczotto
brzeszczotto
3 dni temu
Reply to  radek

PKN Orlen, podobnie jak KGHM Polska Miedź, generuje olbrzymie zyski, no i w ten sposób wzbogaca skarb państwa. W związku z tym nie ma żadnego znaczenia, czy tam pracuje brat, swat, teść, zięć, czy inny pociotek Pana Prezesa lub Pani Księgowej. Ważne jest, że z kierownictwa tych spółek zostali usunięci ludzie, którzy byli i są kojarzeni z okrągłostołowo-styropianowymi „demokratami” z esbeckiego nadania. Pan Daniel O. jest zdolnym menadżerem i powinien kierować tą spółką jak najdłużej i zarabiać więcej niż ten Volksdeutsch, co miał dziadka w Wehrmachcie, a w tej chwili podpala niemieckimi zapałkami nasz kraj. Brat Pana Prezesa Bartłomiej kieruje… Czytaj więcej »

Aniela
Aniela
3 dni temu

Radość pisiorskich kołkow z tego że nas orlen łupi, bezcenna ☺️☺️

hijena
hijena
3 dni temu
Reply to  Aniela

anielka umyj gary po obiedzie i bierz się za kolację ,bo stary wróci z gospody i znowu dostaniesz łomot

wystraszona17
wystraszona17
3 dni temu

Strach co grawitacja i czas robi z piersiami.

bloger
bloger
3 dni temu
Reply to  wystraszona17

pochwal się swoimi ktore jak siedzisz ,to leżą ci na kolanach

Może coś o tym będzie?
Może coś o tym będzie?
3 dni temu

Pan Obajtek może i ma zespół Touretta ale jak zarabia dla Polski grubą kasę jak dla mnie może i co 2 zdanie wstawiać „przecinek”. Ta firma lepszego menadzera nie miała.

Moźe kobita o obwisłych piesiach napisze o rocznicy? Minęło juz ponad 200 dni jak marszałek Senatu dr. Koperta blokuje głosowanie we własnej sprawie nad odebraniem mu immunitetu tak aby mógł stanąc przed sądem! 3 osoba w państwie. W prokuraturze kilkadziesiąt osób zeznało jak wręczały politykowi PO łapówki. A ten zwleka żeby się sprawy przedawniły a za to 8 lat!

comment image

ha ha ha
ha ha ha
3 dni temu

Z tym gostkiem PO przegra 8 raz wybory. Grodzki ciągnie PO pod lód.
A potem zdziwienie i płacz że kolejny raz przegrali.

dyrektor WORD
dyrektor WORD
3 dni temu

,,Wielkie podziękowania dla osób, które BYLI twórcami tej uczelni.” Maciej Kamiński z okazji jubileuszu PWSW

ben
ben
3 dni temu
Reply to  dyrektor WORD

Standard :) – pisowska „elita” intelektualna

brzeszczotuńcio
brzeszczotuńcio
3 dni temu

Spółka naftowa, którą zawiaduje Pan Daniel O. jest wzorcową firmą. To dzięki naszemu niepodległościowemu rządowi oraz sprawnemu kierownictwu, spółka Orlen generuje ogromne zyski, które wzbogacają skarb państwa. Gdyby rządzili ci, którzy w nazwie swojej partii mają ten sam wyraz co „milicja”, spółka ta dawno byłaby sprzedana Niemcom, lub byłaby w stanie upadku.

drwal janina
drwal janina
3 dni temu

Patrząc na wyniki finansowe obecny rząd zatrudnia ludzi którzy lepiej sobie radzą niż targowica z niemieckiej PO

„Za czasów ośmiu lat rządów Platformy Obywatelskiej Orlen zarobił 2,9 mld zł, a za cztery lata rządów PiS-u – 23 mld zł…”

https://www.pb.pl/prezes-pkn-orlen-za-czasow-po-orlen-zarobil-29-mld-zl-a-za-pis-u-23-mld-zl-995591

Last edited 3 dni temu by drwal janina
Bożna
Bożna
3 dni temu
Reply to  drwal janina

do drwal janina i innych komentujących w tymże tonie
Moje pytanie brzmi – ile z tych zarobionych przez Orlen 29 mld. zł trafiło do budżetu państwa – konkretnie bo tego nikt nie podaje, a ile do prywatnych kieszeni „tłustych kotów”, w sprawie których podjęta została nawet uchwała.Martwa uchwała , bez wykonania i bez rezultatu.
Pytam ile?

hijena
hijena
3 dni temu
Reply to  Bożna

dla ciebie są butelki i puszki po piwie w śmietnikach.
Głupia babo 500+jakie bierzesz na swoje bachory pochodzi własnie z budżetu państwa

ben
ben
2 dni temu
Reply to  Bożna

A skąd pewność, że „bierze”? Poza tym jesli pracuje i „bierze” to sama na to daje, więc żadna łaska. Biorą to nieroby majacy po kilkoro dzieci i nigdzie niepracujący.

hijena
hijena
3 dni temu
Reply to  drwal janina

dodać do tego trzeba jeszcze reaktywowane , a zamknięte przez Platfusów kopalnie ,stocznie ,a nawet zdemontowane i sprzedane szyny kolejowe

Ryszard
Ryszard
2 dni temu
Reply to  drwal janina

Pjerdol się PiSowska bolszewicka mendo i powiedz teraz prawdę ile miliardów „zainwestował” Orlen w Możejki za rządów PiS. Straty na Możejkach rzutowały na wynik finansowy Orlenu przez kolejne 9 lat poprzez odpisy. Naucz się chociaż odrobinę księgowości miękka fajo.