Płytki ceramiczne do łazienki – jednorodne czy różne?

Zastanawiasz się nad tym, jak wykończyć swoją łazienkę z użyciem płytek ceramicznych? Zobacz, czy warto zdecydować się na płytki o jednorodnych wzorach, a może na różne rodzaje płytek!

 

Jednorodne płytki do całej łazienki – kiedy warto?

Płytki ceramiczne o jednorodnych wzorach są obecnie oferowane w wielu wariantach. Wśród nich można znaleźć między innymi modne płytki przypominające marmur, lastriko, drewno, beton. Takie płytki można kupić w wielu kolorach, dlatego można dobrać je też do swojego gustu, aby przegotować łazienkę w barwach monochromatycznych, barwach ziemi czy też bardziej intensywnych, energetyzujących kolorach. Obecnie coraz rzadziej wykłada się płytami ceramicznymi całe łazienki. Zwykle wykonuje się wtedy pas z płytek przy umywalce, a także przy prysznicu albo wannie. Dodatkowo można też wykończyć nimi zabudowę przy toalecie. Resztę ścian można wtedy pomalować na kolor biały lub inny dopasowany do wnętrza. Gdy natomiast planuje się wykończenie całego wnętrza płytkami, można wtedy wybrać ich różne kolory, na przykład na podłodze i na jednej ze ścian ułożyć płytki imitujące marmur w kolorze białym, natomiast a pozostałych ścianach te w kolorze czarnego marmuru. Jednolite płytki bardzo dobrze wyglądają w małych łazienkach, ponieważ nie powodują one wtedy ich optycznego przytłoczenia. W połączeniu z bielą ścian mogą również świetnie powiększyć wnętrze.

 

Różne płytki w łazience – kiedy się sprawdzą?

Również ciekawym wyborem będzie zastosowanie różnych rodzajów płytek do łazienki. Wtedy połączenie może sprawić, że wnętrze nabierze niebanalnego, oryginalnego wymiaru. Obecnie często łączy się ze sobą płytki imitujące naturalne materiały, na przykład jak płytki wyglądające jak drewno z tymi imitującymi szary kamień albo beton. Również ciekawy efekt można uzyskać wtedy, gdy połączy się proste białe płytkim na przykład w formie cegiełek, razem z płytkami wzorzystymi, na przykład z malowaniem w etnicznym stylu. Inna propozycja to zastosowanie kolorowych płytek mozaikowych z prostymi płytkami wyglądającymi jak kamień. Jeżeli poszukiwane są efektowne płytki ceramiczne Kraków to miasto, gdzie aktualnie działa wiele salonów oferujących tego typu materiały. Można wtedy zapoznać się z nimi na żywo, porównać różne wzory, aby stworzyć idealne wyposażenie do łazienki. Wiele ciekawych połączeń można też znaleźć na stronach internetowych producentów płytek ceramicznych. Można wtedy znaleźć na nich mnóstwo inspiracji, aby przygotować zachwycającą aranżację łazienki w swoim stylu.

 

Artykuł partnera