Podkarpacki Festiwal Tańca już wkrótce!

Podczas Podkarpackiego Festiwalu Tańca zobaczymy m.in. wyczyny  mistrzów parkietu światowej klasy, jakimi są Maja Kopacz i Maciej Kadłubowski ze Szkoły Tańca AKSEL. Fot. Archiwum
Podczas Podkarpackiego Festiwalu Tańca zobaczymy m.in. wyczyny mistrzów parkietu światowej klasy, jakimi są Maja Kopacz i Maciej Kadłubowski ze Szkoły Tańca AKSEL. Fot. Archiwum

W dniach 22-23 czerwca w hali sportowej „Podpromie” obejrzymy występy blisko 1000 tancerzy. 

Miłość do tańca nie zawsze wysysamy z mlekiem matki. Często trzeba do niej dojrzeć, lub dać się nią zaszczepić. Niepowtarzalną okazją do złapania tanecznego bakcyla będzie z pewnością Podkarpacki Festiwal Tańca. Zobaczymy na nim nie tylko wyczyny mistrzów takich jak Maja Kopacz i Maciej Kadłubowski, którzy mimo młodego wieku zawojowali już światowe parkiety. Zachwycać nas będą także seniorzy, ale i… kilkulatkowie.

– Już dziś gorąco zapraszam na tę wielką ucztę artystyczno-sportową – zachęca Anna Niedzielska, założyciel i główny trener Szkoły Tańca Sportowego AKSEL oraz Prezes Zarządu Okręgu Podkarpackiego PTT. To właśnie dzięki jej staraniom 22 i 23 czerwca Hala „Podpromie” zamieni się w największy wtedy parkiet w Polsce. Możemy spodziewać się mnóstwa tanecznych atrakcji.

Zobaczyć mistrzów parkietu
Jedną z nich będzie udział m. in. jednej z najbardziej utytułowanych par jakie wyszły spod skrzydeł Szkoły Tańca AKSEL, czyli Mai Kopacz i Maćka Kadłubowskiego. Oboje pokazali jak daleko można zajść ciężką pracą.

– Jestem bardzo szczęśliwa, że u nas zatańczą. W końcu to para najwyższej międzynarodowej klasy S – przyznaje pani Niedzielska. Jest to o tyle cenne, że na Podkarpaciu brakuje turniejów, w których ta utytułowana para może wziąć udział (pary wyższych klas nie mogą startować w niższych…)

AKSEL zadbał jednak o swoich najlepszych tancerzy, czego efektem jest turniejowa kategoria powyżej 15 Open Standard i Open Latin. – Nazywamy ją open, by mogły wystąpić także wszystkie inne pozostałe pary klas niższych – wyjaśnia szefowa szkoły AKSEL.

Coś dla każdego
Kategorii jest jednak więcej, dzięki czemu do udziału w Festiwalu może się zgłosić niemal każdy tancerz. – W związku z bogatą formułą turnieju podczas Podkarpackiego Festiwalu Tańca organizujemy m.in. Puchar Turnieju Podkarpackiego, czyli imprezę skierowaną wyłącznie dla szkół i klubów Podkarpacia. W trakcie pucharu, pary będą występować już w ściśle określonych dla siebie klasach, kategoriach i stylach –tłumaczy Anna Niedzielska. – Natomiast chcąc również zawrzeć w naszym Festiwalu część, która będzie przeznaczona dla naszych gości z innych regionów Polski zorganizowaliśmy Ogólnopolski Turniej Tańca „AKSEL – RESOVIA-2013” – dodaje.

Wyłowić talenty
To jednak nie jedyne atrakcje Festiwalu. Co może być kolejną? Podkarpacki Przegląd Młodych Talentów.

– Coraz więcej dzieci chce brać udział w takim jeszcze niesformalizowanym do końca sposobie rywalizacji – potwierdza Prezes Okręgu Podkarpackiego PTT. – Oni jeszcze nie są zobligowani do posiadania książeczek startowych, licencji, czy do jednego partnera na turnieju. Mogą w lekki i przyjazny sposób zaznajomić się z tym, co to znaczy wyjś
na parkiet przed publiczność, powoli pokonywać pierwsze objawy stresu. Stąd też w tym przeglądzie przewidujemy medale i nagrody dla wszystkich. Wszyscy –dzieci ,rodzice mają wyjść z turnieju szczęśliwi , z rozbudzonym apetytem na ten taniec ,,wyższych lotów” – podkreśla.

Apetytu na parkietowe sukcesy nie brakuje także seniorom. Po raz kolejny także i oni zaprezentują swoje umiejętności. – Dzięki wielkiej popularności tańca, w ostatnim czasie, zdecydowanie wzrosła liczba ludzi dorosłych, starszych, którzy przychodzą na kursy by tańczyć dla przyjemności. Niektórych udaje się też namówić na udział w turniejach – opowiada nasza Rozmówczyni.

Równie wiele radości dostarczą z pewnością najmłodsi tancerze. W „Debiucikach 2013” zaprezentują się dzieciaczki od 3 do 8 lat ze szkoły AKSEL w odsłonach grupowego show. Nie mniejsze wrażenie zrobią zapewne „Podkarpackie Talenciki” (4-7 lat), które zaprezentują swoje umiejętności w tańcu towarzyskim. Walc angielski, cha cha, samba czy walc wiedeński w ich wykonaniu z pewnością będzie niezapomnianym widowiskiem. – Mam nadzieję, że maluchy rozłożą nas na łopatki –śmieje się pani Ania.
Tak z pewnością będzie w przypadku wszystkich tanecznych talentów Festiwalu.

PROGRAM PODKARPACKIEGO FESTIWALU TAŃCA
22-23 CZERWCA 2013, Hala Sportowa „Podpromie” w Rzeszowie

22.06 – SOBOTA
Cz. I – Podkarpacki Przegląd Młodych Talentów (Kategorie: do 9 lat zaawans. 10-11 lat, 12-13 lat, pow. 14 lat)
godz. 9. 15 -12 –turniej
CZ. II Puchar Okręgu Podkarpackiego (Kategorie: 10-11 lat klasa C, 12-13 lat klasa C,14-15 lat klasa B, pow. 15 lat klasa E, pow. 15 lat klasa D)
Godz. 12.30 – 15. 30 – turniej
CZ. III – Ogólnopolski Turniej tańca „AKSEL – RSOVIA-2013”. Gala popołudniowa. (Kategorie: 10-11 lat open w stylach, 12-13 lat klasa D, 14-15 open w stylach, 16-18 lat open w stylach, Senior +34 klasa E + D). Pokaz ,,DEBIUTY 2013”
Godz. 16-19 – turniej
Cz. IV – Ogólnopolski Turniej Tańca „AKSEL-RESOVIA – 2013”. Gala wieczorna. (Kategorie: 14-15 lat klasa C w stylach, pow. 15 lat klasa C w stylach, pow. 15 lat OPEN STANDARD, pow. 15 lat. OPEN LATIN, Senior +34 Start, Senior +34 klasa E+D)
Pokaz „AKSEL SHOW”.
Godz. 19. 30 – 21. 30 – turniej

23 06. NIEDZIELA
Cz. I Ogólnopolski Turniej „AKSEL-RESOVIA – 2013” (Kategorie Rekreacji: 8-9 lat klasa G, F, 10-11 lat G, F, 12-13 lat G, F)
Godz. 9.30- 12.30 – turniej.
CZ. II – Puchar Okręgu Podkarpackiego (Kategorie: do 9 lat E, 10-11 lat E, 12-13 lat E, 12-13 lat D, 14-15 lat E, 14-15 lat D)
Pokaz „DEBIUCIKI 2013”
Godz. 13-16 – turniej
CZ. III Puchar Okręgu Podkarpackiego
GALA (Kategorie: 10-11 lat D, 14-15 lat C, pow. 15 lat C, pow. 15 lat B, pow. 15 lat A)
Godz. 17-20 – Turniej
Pokaz: Podkarpackie Talenciki, pary 4-7 lat

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments