Podkarpackie rewolucje

MOSiR Krosno i Sokoł Łańcut zamienili się rozgrywającymi. Dotychczasowa “jedynka” Sokoła, Jaromir Szurlej przeniósł się do Krosna, w przeciwnym kierunku powędrował Michał Baran (z piłką), który w przeszłości bronił już barw drużyny z Łańcuta. Fot. Wit Hadło

I LIGA. Start rozgrywek zaplanowano na 30 września.

Do prawdziwych rewolucji kadrowych dojdzie w trzech podkarpackich drużynach: Sokole Łańcut, MOSiR-ze Krosno i Polonii Przemyśl, które to zespoły niemal w połowie wymienią swoje składy.

Niejako tradycją stało się, że ekipa z Łańcuta niemal co sezon wymienia połowę swojej kadry, jednak przed sezonem 2012/13 trener Dariusz Kaszowski będzie musiał budować zespół niemal od podstaw. Ze starego składu na dalszą grę w Łańcucie zdecydowali się m.in. Tomasz Fortuna, Piotr Hałas i Maciej Klima. Łańcuccy działacze postawili na krośnieński zaciąg i pozyskali z tamtejszego MOSiR-u Michała Barana i Damiana Pielocha. Być może to nie koniec wzmocnień kosztem krośnian, bowiem w kręgu zainteresowań jest także środkowy MOSiR-u, Kamil Gawrzydek. Nową twarzą w zespole Sokoła będzie także Kacper Młynarski ze Startu Gdynia.

Kierunek krośnieński wybrali za to Jaromir Szurlej i skrzydłowy, Wojciech Pisarczyk. Niewykluczone, że z Sokołem pożegna się również Paweł Bogdanowicz i Marcel Wilczek (obaj Rosa Radom) oraz Ireneusz Chromicz (Politechnika Rzeszów).

Krosno celuje w play-off
Po nieudanym poprzednim sezonie do sporych zmian kadrowych dojdzie w Krośnie. Wprawdzie trzon zespołu (Salamonik, Pluta, Oczkowicz, Partyka), który nadal będzie prowadził Dusan Radovic, został zachowany, ale za grę w MOSiR-ez podziękowano m.in. wspomnianym już Gawrzydkowi i Pielochowi, jak również Mariuszowi Piotrkowskiemu, Sebastianowi Kamińskiemu i Marcinowi Makanderowi. Działacze MOSiR-u zdecydowali się pozyskać Szurleja, Pisarczyka i Damiana Bołda (OSSM Stalowa Wola), a w kręgu ich zainteresowania pozostaje Marcin Dymała ze Stali Ostrów. Te rotacje mają zapewnić ekipie z Krosna miejsce w czołowej ósemce I ligi.

Optymizm w Przemyślu
Czterech nowych zawodników już pojawiło się w kadrze przemyskiej Polonii. – Są to Grzegorz Kukiełka, Tomasz Zabłocki ze Sportino Inowrocław, Dariusz Wyka z Siarki Jezioro Tarnobrzeg i Jakub Musijowski z rzeszowskiej Politechniki – informuje szkoleniowiec Polonii, Maciej Milan, który dodaje: – Kadra jest już niemal zamknięta. Nie wykluczam jednak, że wzmocni nas jeszcze jeden zawodnik – informuje szkoleniowiec “Niedźwiadków”. Z Polonią pożegna się aż siedmiu graczy, w tym najskuteczniejszy zawodnik poprzedniego sezonu, Hubert Mazur, który zdecydował się na przeprowadzkę do AZS-u Kutno. Przemyślanie przygotowania do nowego sezonu rozpoczną 6 sierpnia. – Będziemy trenować na własnym obiektach. Na koniec sierpnia planowany jest turniej z udziałem Siarki Tarnobrzeg, Politechniki Lwów i drużyn ze Spisskiej Novej  Vsi, później z kolei przed nami mistrzostwa Podkarpacia. Sprawy finansowe także mają się nieźle, tak więc z optymizmem patrzymy na nowy sezon – kończy Milan.

Marcin Jeżowski

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments