Podwyżki świadczeń z MOPS

-Nie ma się z czego cieszyć. Podnieśli płacę minimalną, ceny, opłaty za prąd i gaz, więc to logiczne, że progi do uzyskania świadczeń też – mówi Natalia z Rzeszowa. Fot. Wojciech Piątkowski

PODKARPACIE. Ministerstwo pracy jednym daje, drugim zabiera.

Minister Pracy i Polityki Społecznej przedstawił propozycję podwyższenia progów dochodowych uprawniających do pomocy społecznej. Będą nieznaczne, ale według MPiPS więcej osób będzie miało możliwość uzyskania świadczenia. Inną sprawą jest jednak to, że od stycznia obowiązuje już nowelizacja ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz pomocy osobom uprawnionym do alimentów. Według niej dużo trudniej jest uzyskać prawo do zasiłku rodzinnego.

Od września wzrośnie limit dochodów uprawniających do zasiłków z pomocy społecznej. W przypadku osób samotnie żyjących, kryterium to zmieni się o 65 zł i wzrośnie do 542 zł miesięcznie. Dla rodzin zmieni się o 105 zł na każdą osobę w rodzinie. Tym samym wzrośnie do 456 zł miesięcznie. Zwiększyć mają się także same świadczenia, np. zasiłek stały wzrośnie z 444 zł do 529 zł.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości

Blanka Szlachcińska

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments