Pójść za ciosem

W sobotę Miasto Szkła zmierzy się z AZS UMCS Startem II Lublin. Krośnianie liczą na podtrzymanie dobrej passy, gdzie w czterech ostatnich meczach wygrali trzy. Tym bardziej, że rywale wyprzedzają zespół Radosława Soji o punkt w tabeli. Z kolei Rawlplug Sokół Łańcut w XIV kolejce pauzuje.

Ekipa z Krosna po bardzo dobrym występie przeciwko WKK Wrocław zamierza pójść za ciosem. – Nastroje trochę się poprawiły, zmiany zafunkcjonowały – mówi Janusz Walciszewski, prezes Miasta Szkła. – Nie chwalmy jednak dnia przed zachodem słońca. Czekamy na mecz z Lublinem i myślę, że to będzie taki papierek lakmusowy, w którą stronę idziemy. Czy w dobrą, czy może był to jednorazowy mecz. Ja wierzę, że idziemy we właściwą. Wraca do gry Romek Janik, który trenuje już na 100 procent. Dalej czekamy na kontuzjowanych, Dawida Zagułę i Santiago Vauleta, który niestety będzie miał przerwę dwumiesięczną. Na razie gramy tym, czym mamy. Zagrajmy tak, jak z WKK, to wówczas o wynik będę spokojny. Miejmy nadzieję, że tak będzie – mówi prezes krośnieńskiego klubu. Miasto Szkła zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli z punktem straty do będących o „oczko” wyżej lublinian. – W piątek Start gra mecz w ekstraklasie i pewnie do Krosna przyjadą z zawodnikami z pierwszego zespołu. Ty się nie peszymy, czekamy na mecz z wiarą w zwycięstwo – dodaje prezes Miasta Szkła, do którego składu po dwóch miesiącach przerwy po kontuzji stopy (zagrał tylko na inaugurację) wraca Roman Janik. – Liga jest strasznie wyrównana i nie zależnie czy gramy z Łańcutem, Zgorzelcem, czy Lublinem, to wszystkie te drużyny mają coś do pokazania. Mają swoje asy w rękawie
– mówi na klubowym kanale Roman Janik i dodaje. – Nie ma łatwych meczów i darmowych punktów. We wszystkim trzeba się spinać i mocno starać. Mecz z Lublinem jest tak samo ważny i będzie ciężki, jak wszystkie inne. Rywale na pewno przyjadą z chęcią zwycięstwa, a mają dużo młodej krwi, ale też i doświadczonych graczy. Nie będą to łatwe zawody. To jest jednak nasz teren, mamy za sobą kibiców i głęboko wierzę, że zagramy z taką energią i w takim samy stylu jak ostatnio, a wówczas przeważymy szalę na naszą korzyść – mówi Janik. W ekipie beniaminka z Lublina, który w wyjeździe na siedem meczów wygrał raz (u siebie bilans
5-0) występuje Bartosz Ciechociński, który w ub. sezonie reprezentował barwy Miasta Szkła.
Warto wybrać się w sobotnie popołudnie do hali MOSiR, gdzie jak zawsze na kibiców czekać będzie wiele atrakcji. W przerwie meczu zorganizowany zostanie rzut z połowy z nagrodą 1000 zł. Przez całe spotkanie do dyspozycji najmłodszych kibiców będzie kącik zabaw. Dodatkową energię potrzebną do głośnego dopingu zapewnią wyroby cukiernicze piekarni Guzik, które rozdawać będzie maskotka Kroskoczek. Nie zabraknie jak zawsze występów Fragolin Cheerleaders a za oprawę muzyczną zadba niezawodny DJ Chester. Do prezentacji oba zespoły wyprowadzą dzieci z akademii Junior Basket Krosno.